Urban Talks: Atxu Amann - on-line přednáška

Pořadatel
CAMP - Centrum architektury a městského plánování

Začátek
út 23.2.2021 19:00

Odkaz
https://www.facebook ...
Přednášky

Atxu Amann
amanncanovasmaruri Temperaturas Extremas ArquitectosVložil
Tisková zpráva
V úterý 23. února 2021 v 19.00 hodin nás Urban Talks přenesou do Madridu za španělským studiem Temperaturas Extremas Arquitecto, které v roce 1987 založili architekti Andrés Cánovas, Nicolás Maruri a architektka Atxu Amann Ya Lcocer, která mimo jiné přednáší na
ETSAM.

Jejich architektura je oblíbenou kulisou hudebních videoklipů raperů a indie kapel. Byli nominováni za realizaci muzea Molinete v Cartageně na ceny Mies van der Rohe 2022 a Stavba roku 2021 ArchDaily. Návštěvníkům totiž zpřístupnili archeologické naleziště a ti se tak mohou se projít po římských základech města Cartagena. Řeč je o španělském studiu Temperaturas Extremas Arquitectos, které v roce 1987 založili architekti Atxu Amann, Andrés Cánovas a Nicolás Maruri. Mezi jejich aktuální projekty patří také multifunkční komplex na předměstí Madridu v Cosladě, kde na trojúhelníkovou parcelu umístili kanceláře a obchody, na které pak postavili 4 tenké věže se 118 byty. Studio představí Atxu Amann, která mimo jiné přednáší na Madridské škole architektury.

Atxu Amann y Alcocer vystudovala architekturu v roce 1987 na ETSAM v Madridu a ve stejném roce založila společně s Andrés Cánovas a Nicolás Maruri ateliér Temperaturas Extremas. V letech 1996-2005 vedla společně s Andrés Cánovas časopis sdružení španělských architektů Consejo Superior de Colegios de Arquitectos de España. Vedla také postgraduální redakční kurzy pro Evropský sociální fond a vyučovala postgraduální kurzy grafického designu na Vysoké škole výtvarných umění v Madridu. Je učitelkou na Katedře architektonické grafiky na ETSAM (Vyšší technické architektonické škole) v Madridu.

Akce probíhá pouze online. Stream můžete sledovat také zde.
0 komentářů
přidat komentář

Související články