Silent Garden[ing] - výstava v Norma space

Pořadatel
Norma space

Místo konání
Podskalská 31, Praha 2

Začátek
po 15.3.2021 14:00

Konec
so 27.3.2021 17:00

Vernisáž
po 15.3.2021 14:00

Odkaz
https://www.facebook ...
Výstavy

Praha

Nové MěstoVložil
Tisková zpráva
Od počátku věků byla zahrada důležitým architektonickým archetypem a je tak těsně spjatá s domestikací přírody jako takové. Zahrada už dávno není jen místem produkce, stala se základním prostředníkem vztahu k přírodě, skrze něhož se naplňují nejrůznější touhy, emoce a rituály.
Les se na okamžik stává v našem odloučení zahradou, místem transformace, růstu a změny, prostorem pro zkoušky a zasvěcení. Kdokoliv překračuje jeho hranici, vstupuje do neznáma. Musí dokázat najít cestu ven. Odchod z lesa jako znovuzrození. Mrtvá krajina – každoroční zlom a obrat ze zimy do nového života. Staré a nepotřebné se odhazuje a pálí, aby mohlo vzniknout nové. Provádíme revizi, sami izolovaní uklízíme sebe. Proměna očistou.
20. 3. je astronomický začátek jara, čas rovnováhy mezi světlem a tmou, 21. 3. Smrtná neděle.
Ukliď si svou opuštěnou domácí zahradu.
Najdi rytmus v dnešním bezčasí.
Posbírej svou Moranu, ukliď svou opuštěnou zahradu.
Nech jít, co je pryč, a vítej nové.
Kolektiv teď tvoříme i individuálně.
Pošli nám záznam Tvého rituálu a my ho propojíme.
Forma je na Tobě.

Silent Garden[ing] je druha z instalací výstavního cyklu Garden[ing], série interaktivních výstav před vitrínou galerie Norma space, v novém veřejně přístupném výstavním prostoru o rozměrech 2,5 x 2,5 x 0,5m.
Meziprostor vitríny se stává naší společnou zahradou, která nás spojuje vice s krajinou příběhu lidí. Výstava v první řadě podněcuje interakci široké veřejnosti, místních i náhodně procházejících. V druhé řadě cílí na sílící městský fenomén výměny a sdílení. Snaží se hledat rovnováhu mezi živým a neživým, přirozeným a nepřirozeným. Zároveň poskytuje podnět pro vlastní tvůrčí činnosti diváků.
0 komentářů
přidat komentář

Související články