Olověný Dušan 2020

Galavečer 27. ročníku soutěže o nejlepší studentské projekty a ateliéry na FA ČVUT

Pořadatel
Spolek posluchačů architektury

Místo konání
DOX - Centrum současného umění, víceúčelový sál, Poupětova 1 , Praha 7

Začátek
čt 05.3.2020 20:00

Konec
čt 05.3.2020 23:00

Odkaz
http://www ...
Ostatní



Vložil
Michaela Mrázová
Studentský Spolek posluchačů architektury při Fakultě architektury ČVUT Vás zve na 27. ročník Olověného Dušana, kultovní soutěže o nejlepší studentské projekty a ateliéry. Sošku Olověného Dušana každoročně uděluje nezávislá porota složená z předních českých architektů a designérů.

Galavečer, jehož součástí bude slavnostní vyhlášení výsledků Olověného Dušana 2020, proběhne 5. 3. 2020 ve víceúčelovém sálu DOX+. Nominované a vítězné projekty a ateliéry budou představeny ve dvou kategoriích: architektura a design.

POROTA ARCHITEKTURA:
Alena Mičeková
Eliška Černá
Jana Kostelecká
Pavel Nasadil
Emil Přikryl

POROTA DESIGN:
Eva Eisler
Vít Jakubíček
Oldřich Sládek

Mottem letošního ročníku je pak zvnějšku – dovnitř – ven, jehož záměrem je důsledně a pokorně vyslechnout porotu zvenčí, která umožní analyzovat výsledky uvnitř a následně skrze diskuzi otevřít rozpravu o výuce architektury i směrem ven, a to nejen o jejím způsobu, ale především o tématech ateliérových zadání či formách závěrečné prezentace. 

Výstavu včetně nominovaných projektů je možné na fakultě architektury ČVUT shlédnout od 9. do 22. března 2020.

V rámci dvoudenního maratonu letos obě poroty vyhlásily nominace celkem ve čtyřech kategoriích: architektura-jednotlivci, architektura-ateliéry, design-jednotlivci, design-ateliéry.

NOMINACEArchitektura – jednotlivci:  
Adam Bujok – knihovna Prachatice (ateliér Redčenkov & Danda)
Martin Kuncl – Horní Chobolice (ateliér Sitta & Chmelová)
Jonáš Mikšovský – tiskařský dům (ateliér Císler)
Sabína Martináková – obytný památník / paralely (ateliér Kordík & Jelínek)
Sára Roeselová – hradební okruh (ateliér Redčenkov & Danda)
Tatiana Šebová – pofel (ateliér Novotný & Koňata & Zmek)
Anežka Vonášková a Jakub Daniel – Florencie, Parco delle muse (ateliér Sitta & Chmelová) 

architektura – ateliéry:  
ateliér Císler & Pazdera (commoning)
ateliér Kordík & Jelínek (pod mostom)
ateliér Kuzemenský & Kunarová (bydlení u Grébovky)
ateliér Novotný & Koňata & Zmek (Humpolec)
ateliér Redčenkov & Danda (Prachatice – obraz města)
ateliér Sitta & Chmelová (Česká Lípa – Škroupovo náměstí, Florence – a new boboli, Horní Chobolice – nová krajina vína, písek – mezimostí na řece Otavě, Vyšehrad – zahrada dětí u Jedličkova ústavu) 

design – jednotlivci: 
Vít Bednář – pietní místo u cesty (Jaroš & Bednář)
Lucie Horáková – váza (Streit & Polák)
Klára Janypková – nádoba na vodu (Fišer & Nezpěváková)
Tereza Kůrková – váza na květiny (Fišer & Nezpěváková)
Eliška Luhanová – lapovací stroj (Tvarůžek & Blaha)
Martina Zachrlová – váza (Streit & Polák) 

design – ateliéry:  
ateliér Streit & Polák (návrh sklěnené vázy nebo mísy, návrh instalace výstavy)
ateliér Karel & Šafařík (fenomén ztráty, sklo) 

Pozvánky i podrobné informace k zakoupení vstupenek budou průběžně oznamovány na webu, fb i ig SPA.   
0 komentářů
přidat komentář