Obnovené dědictví – jedinečná konference o odvaze, inspiraci a vizích

11. ročník konference MÁME VYBRÁNO

Pořadatel
Institut pro památky a kulturu, o.p.s.

Místo konání
Barokní refektář dominikánského kláštera, Praha

Začátek
út 31.5.2022 09:30

Konec
út 31.5.2022 15:00

Odkaz
https://www ...
KonferenceVložil

Devět unikátních projektů na jednom místě. Společně s autory jejich nových příběhů. Konference MÁME VYBRÁNO představí oceněné počiny – inspirativní příklady záchrany kulturního dědictví. Nebude chybět Libušín, novoborský LASVIT nebo žatecký Mederův dům. Přijďte se inspirovat. Konference o památkách, odvaze a vizích.

Na program se dostaly projekty, které ukazují směr ve světě památek. Mederův dům, jeden z nejcennějších gotických domů v Žatci, který se v 80. letech zřítil a teprve nedávno se dočkal kompletní obnovy. Jídelna Libušín zachvácená plameny v roce 2014 a znovu vybudovaná pomocí ručních řemeslných postupů tak, jak to odpovídalo dobovým zvyklostem. Synagoga v Polici přestavěná pro potřeby Sokola, která teď znovu vypráví příběh židovské menšiny v českých zemích. Devět kapitol z nekonečné knihy o záchraně toho, co jsme zdědili po předcích.Konference je letos výjimečná také samotným pojetím – osobnosti nepřicházejí s připraveným referátem, ale vybaveni budou fotografiemi a především vlastní zkušeností, o níž budou diskutovat se zdatnými moderátory. Prostor pro otázky dostanou i hosté přítomní v sále – mohou tak získat informace užitečné pro vlastní projekty. Konference MÁME VYBRÁNO bude památkářskou burzou nápadů a zkušeností.

Konference je letos výjimečná také samotným pojetím – osobnosti nepřicházejí s připraveným referátem, ale vybaveni budou fotografiemi a především vlastní zkušeností, o níž budou diskutovat se zdatnými moderátory. Prostor pro otázky dostanou i hosté přítomní v sále – mohou tak získat informace užitečné pro vlastní projekty. Konference MÁME VYBRÁNO bude památkářskou burzou nápadů a zkušeností.

Chcete být u toho také? Registrujte se na www.mamevybrano.cz/registrace.

Při zakoupení vstupenky do 10. května 2022 platí akční cena 1 200 Kč.
0 komentářů
přidat komentář