kruh jaro 2021: Dialogy III

On-line přednáška Philipa Ursprunga a Kariny Sander

Pořadatel
Kruh, z.s.

Místo konání
CAMP-IPR

Začátek
čt 06.5.2021 19:30

Odkaz
https://kruh.info ...
Přednášky

PrahaVložil
Tisková zpráva
Výuka umění pro architekty: Manifest
Umění a architektura se rozpadly.
Výuka architektury přispívá k odcizení umění a architektury.
Hlavní proud architektonických škol směřuje k technologii.
Školy architektury se soustředí hlavně na digitalizaci, udržitelnost a plánování.
Architektura zde není k tomu, aby sloužila.
Je tady, aby změnila svět.
Je čas znovu propojit architekturu s uměním a vnést do učebních osnov teorii, politiku a krásu.
 
Philip Ursprung je profesorem dějin umění a architektury na ETH v Curychu. Studoval v Ženevě, Vídni a Berlíně. Vyučoval na Hochschule der Künste v Berlíně, na univerzitě v Curychu, na Columbia University v New Yorku a na Ústavu architektury v Barceloně. Byl hostujícím kurátorem Kanadského centra pro architekturu v Montréalu, autorem výstavy Herzog & de Meuron: Archeology of the Mind a katalogu Herzog & de Meuron: Natural History (2002). Mezi lety 2017–2019 vedl ústav architektury na ETH v Curychu.
 
Karin Sander je německá konceptuální umělkyně v současnosti žijící v Berlíně a Curychu. Studovala na Freie Kunstschule Stuttgart a na Staatliche Akademie der Bildenden Künste Stuttgart.  Karin Sander ve svých dílech odkazuje na stávající situace a zabývá se jejich institucionálním a historickým kontextem. Od září 2007 je Karin Sander profesorkou základních principů designu, umění a architektury na ETH Curych. Je odpovědná za umělecké vzdělávání studentů katedry architektury.

Původně plánovaná přednáška Philipa Ursprunga a Anne Lacaton byla z důvodů přetrvávajících restrikcí kvůli onemocnění COVID-19 přesunuta na květen 2022.
0 komentářů
přidat komentář

Související články