6 komentářů
... Proboha, jaká "bývalá vlečka"?!...
šakal
| 17.12.18 06:13
... Vždyť tam vedla regulérní železniční trať - takzvaná spojka Hrabovka, která propojovala Severní státní dráhu, jež do Prahy míří od Kolína, s C. a K. Privilegovanou dráhou císaře Františka Josefa, která do Prahy přišla Vinohradským tunelem od Vídně.
aktualita
hydrolog
| 20.12.18 12:51
On celý ten článek je prudce aktuální, schody tam jsou od července. No a když vidím, z jakých je to sestaveno prkének, tak se obávám, že zima (sníh, deště) se na nich notně podepíše.
Blábol o "bývalé vlečce" byl na informační cedulce u schodů již v létě kýmsi přepsán.
Snad nemají ostatní články na archiwebu stejnou úroveň.
"Vlecka"
Dr.Lusciniol
| 20.12.18 09:24
Sakal ma naprosto pravdu. Jeste v mem mladi pamatuji tuto "vlecku" v provozu. Sedice ve tehdy vedlejsim kine "Ponec" , bezici tam program byl vzdy "obohacen" malym zemetresenim, zpusobeneho tam prave projizdejici vlakovou soupravou.
...Tohle místo má svou magii...
šakal
| 22.12.18 04:05
http://jdem.cz/eqbcx2 ... Když se podíváte na fografii v odkaze a náhodou si místo pamatujete ještě s tímhle prastarým mostem, skoro se Vám orosí brejle. Autorům nápadu se zpřístupněním dřívějšího traťového tělesa samozřejmě gratuluju a přeju jim, aby dotáhli věc do vítězného konce. Což v mých očích znamená obnovu přemostění - byť s použitím soudobé mostní konstrukce. (Ten most se střední podpěrou byl fakt úžasný! Vzpomínám si, jak tam měl vždycky autobus kruté potíže zatočit, když vyjížděl z Trocnovské do Husitské. Řidič si při tom div neumotal ruce a někdy musel i zastavit a zacouvat, jak bylo náročné to místo projet.) ... Pravda, na obnovení tohohle bych z nostalgických důvodů zrovna netrval... ale most by tam znovu být měl. Má opodstatnění nejenom - řekněmě - kompoziční, ale vskutku funkční. Na Žiškaperk se totiž z těch míst od Seifertovy a Příběnické jinak rozumně nedostanete.
Re: vlečka
| 09.01.19 09:45
Text ARCHWERK jsme aktualizovali.
... OK, prima!...
šakal
| 10.01.19 09:07
Jinak, zde roztomilé foto z konce 20. let zachycuje původní most: http://alturl.com/onivp
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.