Vila B

Moderní monument

Vila B
Team:Sander Apperlo, Nanne de Ru, Donna van Milligen Bielke, Tobias Tonch, Franca Houg, Marco Overwijk, Amber Peters, Paul Valeanu
Adresa: Mnichov, Německo
Realizace:2012-17


Na první pohled je nádherně monolitická. Naše Vila B je domem s fascinující dvojí identitou. Za impozantní fasádou se ukrývá příjemný prostor na bydlení, který se postupně otevírá do zahrady. Díky prosklené zadní fasádě dochází k propojení venkovního prostoru s interiérem. Naši klienti si přáli osobitý dům, který by byl moderním pojetím klasického mnichovského domu. Náš kontrastní návrh jejich přání splnil.

Nedobytný vstup
Vila B působí majestátním dojmem. Vzali jsme mohutný kamenný blok a nařezali jej na desky s jemnou bronzovou žilnatinou. Vstupní fasáda působí nedobytně, nachází se zde pouze masivní bronzové dveře a čtyři mramorové panely v prvním patře, pod nimiž se ukrývá jedno okno. Detaily fasády jsme zachovali v jejich nejjemnějších liniích a záměrně se vyhnuli jakýmkoliv mechanickým nebo technickým prvkům, jako jsou panty nebo madla.

Nespoutaný panoramatický výhled
Přední nedobytná fasáda funguje jako ochrana soukromí. Vzhledem k venkovní zeleni jsme soustředili pozornost na zadní část domu a postupně zde navyšovali skleněné otvory. Nakonec vše vyústilo ve zcela prosklenou zahradní fasádu. Ta zajišťuje plynulý přechod mezi interiérem a bujnou venkovní vegetací, přerušují ji pouze úzké kamenné římsy.

Dynamická garáž
V suterénu se nachází garáž z netradičních materiálů, jako jsou dřevěné stěny nebo podlaha z přírodního mramoru. Zaoblené stěny dělají prostor úchvatný a odlišují jej od klasických domů. Umístění drahých aut do garáže nebyl náš nápad, ale považujeme to za prvek, který doplňuje atmosféru a zapadá do celkového konceptu krásy.
přeložila Jana Navrátilová, 18.2.2021
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Powerhouse Company