Vila Vlastibořice

Vila Vlastibořice
HIP:Ing. Vratislav Salaba
Zahradní architekti: naOkraji - Daniel Matějka, Hana Matějková, Lukáš Lattenberg
Projekt:2016
Realizace:2020
Užitná plocha:458 m2
Zastavěná plocha:504 m2
Plocha pozemku:16273 m2


Nádherná parcela se sklání k jihozápadu a je součástí mírně zvlněné krajiny na okraji Českého ráje.
Z každého místa nabízí úžasné výhledy na zeleň protější stráně. Vzhledem k tomu, že parcela leží mimo zastavěné území, nabídla jedinečnou možnost realizace solitérní vily s mimořádným propojením vnitřního a vnějšího prostoru.
Přáním klienta bylo, aby vznikly jednoduché, čisté prostory s maximálním využitím přírodních materiálů.

Realizovaný dům má dvě podlaží. V horním jsou umístěny hostinské pokoje se samostatným vstupem a pracovnou. Spodní podlaží je částečně zapuštěné do svahu a obsahuje hlavní obytný prostor, na který navazuje garáž a krytý bazén.
Hlavním stavebním materiálem domu je kámen. V exteriéru převažuje ve formě hrubého, režného zdiva obvodových zdí a opěrných zídek. V interiéru a navazujících venkovních částech domu ve formě obkladu z velkoformátových desek.

Důležitou součástí domu je zahrada, která je řešena jako krajinný park a skládá se z několika částí. Vstupní parter horního patra včetně zelené střechy má více formální charakter. Z jihu na dům navazuje ovocný sad s loukou. Nejvíce svažitá část zahrady je řešena soustavou nepravidelných, opěrných zídek a obytných teras, které volně přecházejí do krajiny. Nově nasazená zeleň plně respektuje původní okolní druhy.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Heliport
01.04.21 10:08
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od SIAL architekti a inženýři spol. s r.o.