Umělecké muzeum a knihovna v Ota

太田市美術館・図書館

Umělecké muzeum a knihovna v Ota
Spolupráce:Yuko Tonogi, Ayaka Matsuda, Ayami Takada, Hitomi Namiki, Naoki Nakamata
Adresa: 16-30 Higashihonchō, Ota, Japonsko
Projekt:4.2014 - 3.2015
Realizace:5.2015 - 12.2016 

Užitná plocha:3150 m2
Plocha pozemku:1497 m2


“Nechte město rozkvést“
Jedná se o kulturní instituci vybudovanou před železniční stanicí Ota v prefektuře Gunma. Město Ota má přibližně 220 000 obyvatel a počet návštěvníků stanice každodenně přesahuje 10 000 lidí. Ale jen málo z nich se projde před stanicí, nákupní ulice jsou tiché. Pro průkopníky v nastalé situaci, která panuje po celém Japonsku, je cílem vytvořit stavbu, která by navrátila život před stanici Ota.
Aby lidé mohli snadno vejít a na chvíli se zastavit, zaměřili jsme se na architekturu, která by tvořila pokračování města.
Konkrétně jsme kolem pěti stavebních RC boxů navrhli z ocelových rámů venkovní svažité plochy. Lidé se mohou po jednotlivých poschodích procházet jako ve městě.
Stejně tak jsme uvažovali o rozdílných věkových skupinách a jejich potřebách, aby si každý našel vlastní přívětivé místo. Pokusili jsme se vytvořit třídimenzionální symbiózu míst s různými charakteristikami. Stejně jako funguje ekosystém korálového útesu.
Přál bych si, aby architektura byla jako květina zasazená před stanicí. Stavba, která vznikla za účasti velkého počtu obyvatel a zúčastněných stran, by se měla rozkvést při nové revitalizaci města.
Akihisa Hirata 

0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Akihisa Hirata Architecture Office