Tower 41

Torre TAX

Tower 41
Spolupráce:Gabriel Mancera, Iván Ramírez, David Martínez, Patricia Lazcano
Adresa: Av Constituyentes 41, San Miguel Chapultepec, Hidalgo, Mexico City, Mexiko
Projekt:2012
Realizace:2014-15
Užitná plocha:1820 m2
Plocha pozemku:270 m2


Administrativní věž Torre TAX (Tower 41) se nachází se v samotném centru Mexico City na hranici rozlehlého parku Chapultepec. Výšková stavba navržená ateliérem Alberto Kalacha je nepřehlédnutelnou dominantou vystavující se do všech stran. Při západu slunce se objekt rozzáří jako lehká socha na tenkých nohách. Konstrukční řešení kompletně uvolnilo půdorysy a umožňuje navrhnout flexibilní prostory pro jakékoli kancelářské využití.
Funkčně je budova rozdělena na sedm kancelářských podlaží, třípatrovou vstupní recepci, svislé komunikační jádro podél západní nosné stěny a střešní zahradu v nejvyšším patře, odkud se otevírá výhled do okolí a příroda navazuje dialog s přilehlým parkem.
Administrativní budova byla cíleně navržena tak, aby neobsahovala vytápění nebo klimatizaci. O vnitřní atmosféru v bio-klimatické věži se stará křížová ventilace pomocí otvíravých oken po obou stranách domu.
Stavba se obešla bez detailů nebo potřeby ornamentu. Okrové zbarvená korodované oceli napomáhá k dosažení teplé atmosféry v interiéru.
Aby se zamezilo šíření hluku způsobeného okolní dopravou, tak se v přízemí Torre TAX nachází zahrada s vodní fontánou a akustická stěna absorbují hluk z ulice.
Taller de Arquitectura X
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Alberto Kalach