Dům Atalaya

Casa La Atalaya

Dům Atalaya
Stavební firma:Wardell Builders
Adresa: USA
Realizace:2008
Užitná plocha:1100 m2


Dům pro jedinečný pár na mimořádném místě. Objekt je umístěn na úzkém hřebeni s výhledem na Tichý oceán, údolí a vzdálené hory. Výhledem 360º si můžete užít celý horizont od východu až po západ slunce. Vzdálený hluk města a dálnice filtruje zalesněný svah, který toto místo obklopuje.
Dům je koncipován jako řada sestupujících teras, které jsou postupně objevovány. Krok za krokem, místnost za místností se odkrývají různé atmosféry a různé výhledy do dálky nebo do intimních zahrad a vnitřních dvorů. Příjemně zastíněná zahrada, malá komnata jako vstupní hala, velká umělecká galerie s nepřímým světlem vedoucí do obývacího pokoje a na hlavní terasu. Za jídelnou se světlíkem leží obývací pokoj, který jako most propojuje dům s bazénem na terase, ... kulečníkový stůl pod otevřeným nebem, knihovna, studio, ložnice... všechny tyto místnosti nabízí různé prostorové i světelné vlastnosti, vzájemně jsou propojené v proměnlivém pořadí.
Jednoduché horizontální linie domu odráží horizont krajiny. Paleta použitých materiálů (beton, travertin, dřevo a nerezové oceli), kterou architekt pečlivě vybíral společně s klientem, ve výsledku vytváří klidné prostředí pro život uprostřed přírody.
Alberto Kalach
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Alberto Kalach