Dům v plážové čtvrti St Kilda

Dům v plážové čtvrti St Kilda
Autor: Modscape
Realizace:2020
Užitná plocha:166 m2


Fotografie: Emily Bartlett
Klienti si přáli velkorysý a zároveň jednoduchý dům, ve kterém by byl dvorek pro odpočinek a pěstování zeleniny. Dům ve čtvrti St Kilda má vše, co by měl každý domov mít.

V interiéru se nachází otevřená kuchyň, obývací pokoj a jídelní část přes dvě patra, čímž se prostor pocitově zvětšuje. Otevření do střechy přineslo další výhodu. V obývací části orientované na jih není dostatek přirozeného slunečního světla (dům je na jižní polokouli pozn. překl.), a tak architekti Modscape umístili do střechy světlíky, které společně s velkými HS portály celý prostor prosvětlují.

Nahoře v domě se nachází dvě ložnice, koupelna a jedna důležitá věc na přání klienta – vana pod širým nebem. Vana je na balkóně za dřevěnými latěmi z eukalyptu, které chrání soukromí a zároveň propouštějí světlo a čerstvý vzduch. Klient se tak může radovat z příjemné venkovní koupele.

Eukalyptové dřevo je použité také na podlahu nebo úložné regály vyrobené na míru. Regály nalezneme v kuchyni, jeden navazuje na kuchyňskou linku a druhý na lavici k sezení. Dřevo dodává domovu pocit tepla a pohodlí. Kuchyňská linka je v černé barvě a ladí tak s tmavou venkovní fasádou. Ta však postupem času obroste zelenými popínavými rostlinami.

Klienti chtěli flexibilní dům, ve kterém bude dostatek místa na hraní. V obytném prostoru se nachází lavice od zdi ke zdi, která slouží nejenom jako regál či úložné místo, ale také jako místo na sezení. Využívá se u společných večeří nebo při sledování filmů. Tyto promyšlené detaily a jednoduchá paleta materiálů vytváří příjemný a pohodlný dům, který uspokojí všechny potřeby rostoucí rodiny.
přeložila Jana Navrátilová 24.5.2021
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Modscape