Projekt Kangaroobie

Projekt Kangaroobie
Autor: Modscape
Adresa: Orange, Austrálie
Realizace:2019
Užitná plocha:267 m2
Zastavěná plocha:342 m2


Fotograf: John Madden
Modulární rodinný dům byl postaven na jednom z hřebenů pahorkatiny poblíž městečka Orange v Novém Jižním Walesu. Toto místo bylo vybráno záměrně kvůli dramatickým výhledům přes údolí k hoře Mount Canobolas.

190-hektarová farma působí klidným idylickým dojmem. Poněvadž v okolí nejsou žádné inženýrské sítě, vybrali si klienti, kteří bydlí trvale v Sydney, pro svůj víkendový dům architekty z ateliéru Modscape, poněvadž mají s realizací ostrovních domů dlouholeté zkušenosti a také tyto domy sami vyrábějí. Dům byl nejprve zkušebně smontován v továrně, aby se odladila koordinace profesí a předešlo se zbytečným komplikacím na stavbě, která je od Sydney vzdálená 4 hodiny jízdy.

V průběhu návrhu tohoto domu, který obsahuje tři ložnice, dvě koupelny a celkově nabízí 225 m² obytné plochy, dospěli architekti k řešení, kdy bylo potřeba vyrobit a na stavbu přepravit pouze tři moduly. Fasády domu jsou obloženy dřevem, které bude časem šednout a ještě více splyne s okolím.

Půdorys domu ve tvaru písmene T vytváří funkčně oddělená křídla – pro společenskou zónu, soukromou s ložnicemi a pro technické zázemí s garáží. Důraz byl kladen na velkorysý výhled do údolí na jižní straně. Okna a posuvné dveře byly navrženy jako rámy panoramatických obrazů okolní krajiny. Zapadající slunce prosvětluje obývací pokoj s krbem.

Technické zázemí s šatnou, prádelnou a společnou koupelnou bylo umístěno ke vstupu, aby nebránilo výhledům do krajiny. Na rozdíl od společenské zóny mají ložnice malá intimnější okna a hlavní ložnice navíc privátní terasu.

V interiéru se uplatňuje decentní barevná paleta zemitých materiálů, doplněná masivním dřevěným nábytkem a majestátním krbem. Je použito i režné zdivo a keramické obklady. Jako kontrapunkt doplňuje přírodní materiály černá barva.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Modscape