Školka v parku

Školka v parku
Spolupráce:Ignacio Grávalos, Patrizia Di Monte
Adresa: Echegaray Avenue, Caballero Avenue, Zaragoza, Španělsko
Investor:Ayuntamiento de Zaragoza
Realizace:2009-10


Občanská vybavenost na březích:
Mateřská škola v parku představuje uskutečnění dlouze očekávané stavby v nejstarší městské čtvrti Zaragozy a odráží touhu k oživení břehů řeky Ebro pomocí veřejných staveb.

Městská intervence krajinného rázu:
Budova je citlivá ke svému okolí, zasazena do zeleně se stromy měnících se podle ročních období. Jednotlivé části školky jsou uspořádány tak, aby vytvářely nádvoří začleňující do stavby stávající stromy.

Fasáda parku:
Průčelí tříd obrácených do zeleně představuje abstraktní kompozice členěná do svislých pruhů a perforovaných trhlinami a zúžením (podobně jako kmeny stromů) vytvářejí vztah k “zelenému fondu“ a přináší soulad k jejich životnímu prostředí. Uvnitř těchto vertikál vytváří světelné a prostorové prostředí podobně jako v přírozeném lese. Fasádní materiály mohou filtrovat denní světlo přes zelené polykarbonátové desky dovolující co nejvíce vnitřního osvětlení a vyvarování se prudkým slunečním paprskům.

Děti:
Stavba slouží především dětem. Různě situované hrací místnosti mají rozličné rozměry, které berou v úvahu prostorové nároky podle druhu činností. V neposlední řadě bylo snahou tohoto projektu pohrát si svou stylizací s romantickými vzpomínkami na dětství samotných autorů. Hlavními motivy při navrhování stavby byl příběh o Pinocchiovi, jak musel zachránit svého tatínka z břicha velryby.
0 komentářů
přidat komentář