Sídlo společnosti VAK Vyškov

Sídlo společnosti VAK Vyškov
Adresa: Brněnská 410/13, Vyškov, Česká republika
Investor:Vodovody a kanalizace Vyškov a.s.
Projekt:2016-21
Realizace:2020-22
Užitná plocha:4810 m2
Zastavěná plocha:3048 m2
Plocha pozemku:8555 m2


Dodavatel: JB Stavební, s.r.o. - Jiří Staněk
Spolupráce:
Josef Hajný (AD); Aleš Utíkal / A + Z PROJEKT TEAM (SKŘ); Jakub Šilha / Projekty PO (PBŘ); Martin Řezníček a Jan Palla / TRASKO (ZTI, ÚT); Tibor Stroh / AZ KLIMA (VZT); Pavel Dočekal (elektro-silnoproud); Aleš Pernica (elektro-slaboproud); Václav Slíva / ATEH (LD); Michal Moravec (ROZ)
Modernizace areálu Vodovodů a kanalizací Vyškov, který se nachází v okrajové části města, byla navržena za účelem reorganizace stávajícího sídla firmy, tvořeného shlukem provozně nevyhovujících či budov ve špatném stavebně-technickém stavu. Z původních objektů je zachován jediný – částečně rekonstruovaná budova střediska 05, která je nově doplněna podélnou hmotou kopírující tvar pozemku a uzavírající chráněný prostor dvora. Novostavba důsledně odděluje provozy pro veřejnost a pro zaměstnance a nabízí přehledné dispoziční uspořádání, kde v přední, dvoupodlažní části jsou umístěny moderní zákaznické centrum a administrativní zázemí společnosti.
V zadní části pak navazují objekty garáží, skladů a dalších technických provozů. Rovněž prostor dvora je funkčně rozdělen na dvě části – reprezentativní, veřejně přístupnou část s parčíkem a parkovištěm pro zákazníky a uzavřenou část pro zaměstnance a provozní zázemí správců vodovodů a kanalizací. Zákaznické centrum je zdůrazněno předsazenou vstupní částí, horizontální forma domu je umocněna lodžií po celé délce kanceláří v horním podlaží. Z důvodu zachování fungování areálu po celou dobu přestavby byla realizace rozdělena do několika etap.
knesl kynčl architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od knesl kynčl architekti