Rodinný dům v Průhonicích

Rodinný dům v Průhonicích
Spolupráce:Martin Rosa, Jakub Popela, Martin Vymetálek, Jaroslav Holub, Monika Drholecká
Statika: Tomáš Šenovský
Projekt:2014-15
Realizace:2016-20


Spolupráce našeho ateliéru na rekonstrukci experimentálního domu v Rožnově pod Radhoštěm vyústila v přátelství s investorem, který nás oslovil k dalšímu zajímavému projektu, tentokrát v Průhonicích u Prahy.
První návštěva na místě: stávající vysoký a divný dům na frekventované ulici nedaleko náměstí. Zadání? Nový dům moderního vzhledu se svým soukromím a relaxací. Je to výzva, pracovat na studii a projektu nacházející se na parcele o velikosti 15×100 m.
Navrhli jsme dům umístěný podél severní strany pozemku. Uprostřed parcely se nachází obytná a klidová část, opticky oddělená na dva relaxační prostory. Přední reprezentační a oddychový prostor zahrady se vstupní částí, s pracovnou a atriem, skladem a přístřeškem pro automobily. Zadní rekreační prostor s terasou a posezením u venkovního bazénu, s výstupy z jednotlivých pokojů. Celá jižní fasáda přízemí je prosklená, opticky tak dochází k propojení interiéru a exteriéru s výhledem do zelené stěny oplocení. V patře se nachází ložnice syna, ložnice rodičů s šatnou, koupelnou a terasou.
Stavebně je dům řešen kombinací betonových konstrukcí s keramickým zdivem a ocelovými sloupy. Velkoformátové zasklení s hliníkovými rámy tvoří podstatnou část fasády v přízemí. Na fasádě nástavby jsou použity cedrové desky s provětrávanou mezerou. Plochá střecha rodinného domu je pokryta extenzivní zelení.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Pěkné, ale...
D.
08.03.21 09:54
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Kamil Mrva Architects