Adresa: Jizerské hory, Česká republika
Realizace:2021
zpět na článek
5 komentářů
Pěkné
betonář
| 07.12.21 12:52
Moc pěkná práce, i když vikýř mi přijde dost dominantní. Možná je to ale jen tím kontrastem se zasněženou střechou, a po zbytek roku s ní splývá, jak by se mi líbilo.
??
Vratislav Vokurka
| 09.12.21 09:52
Domek vcelku hezký, ale opět jeden nešvar, mnohokrát opakovaný a užívaný v domnění, že tím ctíme "čistotu a krásu" formy: nulové římsy + zaatikový žlab. Je to omyl. Přeji vám, aby při poruše žlabu netekla voda po fasádě, nebo dokonce nezatékala do pláště. V historii podobné věci nenajdeme.j
Dokonalé
| 09.12.21 01:50
Za mě dokonalé, exteriér i interiér. Tak až naštřím, tak nechám. postavit něco podobného. Jediné s čím souhlasím jsou okapy, tyhle to těžko budou pobírat a dokonce bych si dovedl představit propojení střechou mezi stodolou a domem, abych suchou nohou přešel z jedné části na druhou. Ale celkově po dlouhé době krása.
Minimalismus není vždy funkční
| 17.12.21 04:16
Super materiály, krásná barevnost. Ale zase forma před funkcí. Výše zmíněný zapuštěný okap, chybějící přesah střechy v takovém regionu znamená haldy sněhu až u domu a nutnost mít separátní dřevník, alespoň že ten vchod je zapuštěný. Majitel se zahřeje dřív odhazováním sněhu, než si tím dřevem zatopí. Proč se nemohla "stodola" propojit s domem? Zatřešená chodba, či dřevěné podloubí z jedné strany otevřené by byl luxus, stačí na sebe hodit svetr a dojdete tam v papučích. Vytvořilo by se soukromí v "U" tvaru a to dřevo mohlo být klidně naskládané tam.
Přesahy střechy, historie
| 27.12.21 03:02
Na druhou stranu v historii nenajdeme moc často ani vytápěné, obytné podkroví. O nadkrokevní tepelné izolaci ani nemluvě. To že se to tak vždycky dělalo neznamená, že je to nejlepší možné, pouze že to bylo nejlepší možné v době, kdy se to jinak a lépe neumělo.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od LABOR13