Rodinný dům u Malšinky

Rodinný dům u Malšinky
Řešená stavba se nachází v lokalitě volně stojících rodinných domů pod lokalitou sídliště z 80. let 20. století s řadovou zástavbou rodinných domů ve svahu. Pozemek je na okraji města s úžasným výhledem do polí, lemován malým potůčkem Malšinkou.
Novostavba je navržena jako sedlový dvoupodlažní dům s vystupující přízemní hmotou obývacího pokoje s plochou zelenou střechou. Štítem je dům orientován k příjezdové komunikaci a směrem na severovýchod se otevírá do zahrady. Dům je navržen v harmonii podle principů feng shui.
Jedná se o zděný objekt z cihel s vnitřním zateplením Porotherm, fasáda hlavní hmoty je tvořena dřevěným laťovým svislým obkladem z modřínu, na sedlové střeše je krytina Cembrit Rhombus antracitového odstínu, na vystupující přízemní ploše je plochá zelená extenzivní střecha. Výplně otvorů jsou dřevěné světle hnědé, vstupní dřevěné dveře jsou sytě červené s kruhovým oknem.
K domu patří zahradní sklad se saunou, opět v kombinaci bílé omítkové fasády a dřevěného fasádního obkladu z modřínu.
Dům je umístěn do středu zahrady, která je vymezena kamennou zídkou od ulice, potůčkem ze severovýchodní strany a od sousedů pletivovým plotem, Na zahradě jsou vyvýšené záhony a celý předprostor spolu s lemujícími částmi domu byl vytvořen ve spolupráci se zahradními architekty výsadbou trvalkových záhonů.

Dispozice
Jedná se o jednoduchou obdélníkovou plochu, z níž na západě vybíhá obývací pokoj v přízemí. Vstup je z ulice v zakousnuté části přirozeného závětří přes zádveří, na které navazuje malá šatna. V přízemí se nachází hlavní pobytový prostor - obývací pokoj, kuchyně a jídelna propojená na terasu v zahradě. V přízemí je ještě technická místnost a samostatná toaleta. V patře přístupném po schodišti z jídelny je ložnice, pokoj, koupelna, samostatná toaleta a šatna. Z dětského pokoje je po mlynářských schodech přístup do půdního hracího prostoru, který je řešen přes celou délku domu a je propojen s dětským pokojem otevřeným stropem s herní sítí.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Atelier 100D