Rodinný dům s veterinární ordinací

Rodinný dům s veterinární ordinací
Parcela, umístěná na jihovýchodním kraji města, je nepravidelného tvaru s podélnou osou směřující od severu k jihu. Ústředním motivem zahrady je vzrostlý ořešák. Sousedící zástavbu tvoří jedno až dvoupodlažní rodinné domy se sedlovou střechou.
Čistý obdélníkový půdorys domu je k ulici přisazen kratší severní stranou. Severní průčelí zachovává půdorysnou stopu původního objektu, který se zde v minulosti nacházel. Podélná osa nového domu směřuje k ořešáku a biotopu. Dům se otevírá na západní a jižní straně směrem do zahrady, kde jsou také umístěny velké okenní otvory umožňující maximální propojení interiéru se zahradou. Západní strana je opatřena předsazenou dřevěnou pergolou zajišťující ochranu před slunečním zářením.
Stavba je funkčně a provozně rozdělena na dva základní celky. První celek tvoří bytová jednotka. V přízemí je na východní straně domu umístěn hlavní vstup. Na něj navazuje vstupní hala a obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Prostor nad obývacím pokojem je otevřený do patra. V patře je umístěna ložnice s vlastní šatnou a koupelnou, dětské pokoje, koupelna a zimní zahrada.
Druhý celek tvoří veterinární ordinace umístěná v přízemí v severní části domu z důvodu snadného přístupu klientů. V blízkosti jsou navrženy čtyři parkovací stání sloužící návštěvníkům ordinace. Součástí veterinární kliniky je čekárna pro návštěvníky, dvě ordinace, operační sál, místnost s analyzačními přístroji, denní místnost a WC.
Hlavatí architekti
0 komentářů
přidat komentář