Rodinný dům Předměřice

Rodinný dům Předměřice
Spolupráce:Michal Kotlas
Projektant: Jan Švarc
Realizace:2014-15
Užitná plocha:116 m2Rodinný dům leží severovýchodním směrem od Prahy v obci Předměřice. Původně se na tomto pozemku nacházel starý zděný dvoupodlažní dům se sedlovou střechou, který byl v nevyhovujícím stavu. Zajistili jsme průzkum stávajících konstrukcí a společně s investorem jsme se shodli na demolici horního patra a střechy s tím, že dolní podlaží s garáží a sklepy bude zachováno a na jeho stěnách se vybuduje betonová stropní deska, jako základ pro novou stavbu.
Nově vybudovaný objekt respektuje půdorysné rozměry stávajícího domu a je kryt sedlovou střechou. Původní sokl a nový dům jsou materiálově sjednoceny, aby celek působil kompaktně. Nad úrovní přilehlé k silnici a směrem k výhledům do krajiny je prostorná krytá terasa, do které se kompletně otevírá celý obytný prostor nového domu.
Pro konstrukci domu je zvolena technologie masivních dřevěných CLT panelů, které jsou v interiéru opatřeny jemnou světlou lazurou. Fasáda je obložena modřínovými palubkami v horizontálním směru. Rámy oken jsou v bílé barvě. Sedlová střecha je kryta trapézovými plechy.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
paradisimo !
hemenex
11.01.17 08:47
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Prodesi