Rodinný dům na Čeladné

Rodinný dům na Čeladné
Pozemek
Parcela se nachází ve velmi atraktivní části Beskyd v Obci Čeladná, která je zasazená do údolí ze všech stran lemovaného horami. Většina pozemků v této lokalitě vyniká dobrými výhledy na okolní kopce a nejinak je tomu i našem případě. Velkou devízou tohoto pozemku je navíc lemování lesem, které dává parcele jisté soukromí. Jižní strana parcely navazuje na komunikaci a je tak docela exponována, nicméně díky místnímu charakteru komunikace zde nedochází k rušení soukromí. Parcela je rovinatá a nabízí tak neomezené vyžití na zahradě, která má nadstandardní výměru.

Koncept domu
Zadáním klienta byla moderní vilka, kde dominantní bude velké prosklení se stíněním pomocí předsazených střech. Vlastní tvar domu je koncipován velmi ostře, nicméně svým obrysem má evokovat horský reliéf v pozadí. Dominuje zde zmíněné velké prosklení spodního patra, které výrazně propojuje dům s terasou. Materiíálově je bílá omítka doplněna kamenným obkladem a šedou omítkou.
Přízemí domu je vyhrazeno denní zóně s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, technickému zázemí, pracovně, která se nachází v severní části domu a prostorné garáži.
Přes schodiště, které je jakýmsi centem domu se dostaneme do horního patra, kde jsou dětské pokoje, ložnice s vlastní šatnou a koupelna. Dětské pokoje jsou umístěny směrem na jih, zatímco ložnice s vlastní střešní terasou se kloní k východu za ranním sluncem.

Více staveb od Master Design s.r.o.