Rekonstrukce polikliniky Lesná - interiér

Rekonstrukce polikliniky Lesná - interiér
Adresa: Halasovo nám. 597/1, Lesná, Brno, Česká republika
Investor:Statutární město Brno
Projekt:2018
Realizace:2022


Po rekonstrukci obvodového pláště budovy byla dokončena první etapa rekonstrukce interiéru poliklinických podlaží, která je v rámci objektu polikliniky významná tím, že zahrnula úpravu hlavního vstupu do polikliniky a propojení s dosud oddělenou částí dětských lékařů.
Význam reprezentativní vstupní haly je zdůrazněn zachovanou vyšší světlou výškou, bez podhledových konstrukcí, s viditelnými rozvody a trojicí kruhových zavěšených svítidel, které vhodně kontrastují s jinak pravoúhlým vzhledem objektu. Původní materiál železobetonového stropu zůstává odhalený v původní podobě z doby výstavby. Koncept spotového osvětlení a zvolené materiály svou nenápadnou barevností dávají vyniknout renovované původní mozaice z růženínu a skla od manželů Vašicových, která znázorňuje téma přírody s mystickou bytostí uprostřed.
Z haly je nově přístupná recepce objektu umístěná do útulné niky vyložené dřevěným obkladem, do kterého je ukrytý průchod do administrativního zázemí.
V rámci prvního podlaží bylo rozšířeno dětské oddělení, které je průchozí od hlavního vstupu až do původní dětské části. Doplněny byly dvě ordinace, z toho jedna s čekárnou přizpůsobenou dětským pacientům. Poblíž hlavního vstupu je nové zázemí pro maminky s dětmi. Přístupnost objektu je zlepšena umístěním druhého výtahu.
Navržené materiály interiéru byly zvoleny s respektem k původnímu výtvarnému řešení. Na stěnách chodeb byl zachován koncept obkladu zelenou mozaikou ve spodní části do výšky dveří a v horní části dřevěný obklad, který zakrývá elektrické instalace, nad pohledem jsou vedené páteřní instalace, které usnadní budoucí změny v pronajatých prostorech.
Nedílnou součástí je také nový orientační systém, který po kompletní realizaci významným způsobem usnadní pohyb návštěvníků po objektu.
dkarchitekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od dkarchitekti, s.r.o.