Rekonstrukce domu na Kampě

Rekonstrukce domu na Kampě
Projekt:2011
Realizace:2013
Užitná plocha:346 m2


Architektonická studie, stavební povolení: Ing. Marcela Koukolová / Eva Jiricna Architects
Tendrová dokumentace, prováděcí projekt a realizace: Irena Hrabincová Dipl.Arch.
Interiéry: Irena Hrabincová Dipl.Arch.
Stavební obnova tohoto barokního domu s klasicistní fasádou na Malé Straně probíhala v letech 2011-2012. V roce 2013 byly dokončeny interiéry a vybaveny nábytkem a doplňky.
Projekt zahrnuje celkovou rekonstrukci vstupních prostor objektu, fasády, bytových jednotek na 2NP, 3NP a v prostoru podkrovní vestavby domu a podzemních prostor. Nedávno zbudovaná kavárna a restaurace nacházející se v přízemí byla zachována ve stavu před rekonstrukcí domu.
Cílem záměru bylo obnovit historický charakter domu a odstranit nevhodné zásahy z doby rekonstrukcí v 80. a 90. letech 20. Století, obnovení barokního stropu nad nárožní místností na 2NP, celková obnova fasády včetně klasicistní výzdoby a špaletových oken, obnova schodišťové haly včetně zhotovení nových kamenných stupňů a dlažby a nahrazení stávajících dveří za dřevěné kazetové dveře s profilací odpovídající historickému charakteru domu. Na tyto prvky plynule navazuje současná architektura zastřešení dvorku domu střechou osazenou na lepených skleněných nosnících, prosklené zádveří a nový interiér domu na podlažích, kde se nacházejí byty (127+219 m²).
Cílem projektu je plynulé prolnutí rehabilitované historické architektury se současným designem za použití tradičních i moderních materiálů, obnova historického charakteru domu a vytvoření komfortního a estetického obytného prostoru.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od IHARCH s.r.o.