Rekonstrukce a optimalizace budovy železniční stanice Křižanov

Rekonstrukce a optimalizace budovy železniční stanice Křižanov
Investor:Správa železnic
Projekt:2017–2018
Realizace:2019–2021
Užitná plocha:1768 m2
Zastavěná plocha:697 m2
Plocha pozemku:1490 m2


Dodavatel: FIRESTA – Fišer, rekonstrukce, stavby
Spolupráce: Michal Mačuda / knesl kynčl architekti (AD); Roman Seiter (stavebně konstrukční řešení); Ladislav Huf (PBŘ); Jiří Reitknecht a Filip Kupka / BRES (ZTI, ÚT, PENB, plynoinstalace); Tibor Stroh / AZ Klima (VZT); Jiří Šipr / IXPROJEKTA (elektroinstalace); Miroslav Frič / AKUSTING (hluková studie); Rudolf Hlaváč (rozpočet); Roman Adámek / Výzkumný Ústav Železniční (interoperabilita); Bohumila Dvořáková (krajinná architektura); Jiří Šťastný (ZOV)
Původní výpravní budova železniční stanice Křižanov byla postavena roku 1955, leží na celostátní trati Kúty — Brno — Havlíčkův Brod a je přestupním uzlem vlakové dopravy v oblasti Velkého Meziříčí a Studence a je zde napojení na autobusové linky zajišťující dopravu cestujících do okolních měst a obcí. Průměrná denní frekvence na této žst. je 660 cestujících denně.
Projekt řeší nové prostory pro veřejnost — čekárna a veřejné WC, součástí rekonstrukce je i oddělení podchodu od venkovního prostředí, nová keramická dlažba na podlaze a keramický obklad na stěnách. Na pozemku, uvolněném demolicí původní výpravní budovy, jsou provedeny nové zpevněné plochy, zelené plochy, zřízená krytá stání pro kola a sklad pro přilehlou zahrádku. Veřejně přístupné plochy jsou nově řešeny jako bezbariérové.
Knesl Kynčl architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od knesl kynčl architekti