Půdní vestavba Korunní

Půdní vestavba Korunní
Spolupráce:Jiří Kolomazník, Lenka Levíčková
Adresa: Korunní, Vinohrady, Praha, Česká republika
Realizace:2020
Užitná plocha:200 m2


Půdní vestavba byla součástí celkové rekonstrukce činžovního domu. Secesní dům byl časem a užíváním poničený a zanedbaný, ovšem autenticky původní. Cílem bylo najít původní stav domu a obnovit historické prvky s minimálními zásahy. Větší zásahy byly dva: přístavba výtahu - samonosné ocelové věže se skleněnou fasádou, která se dotýká balkonů na dvorní fasádě tak, aby dům nenarušila, a půdní vestavba bytové jednotky. Zadání investora bylo definováno jako vytvoření prostorově a dispozičně velkorysého podkrovního bytu na ploše cca 200 m² se zázemím a terasou včetně veškerého interiérového vybavení a mobiliáře. Další specifikace zadání nebyla daná, budoucí počet uživatelů, počet pokojů, koupelen, jejich vybavení a standardy – vše vznikalo postupně, investor se účastnil procesu navrhování, návrh se průběžně upravoval.
Půdní byt je současný, vzdušný, světlý, podstata návrhu vychází z charakteru secesního domu. V domě je zachovalé původní secesní zábradlí, leptaná skla, okrasné mříže…V návrhu interiéru se nejedná se o repliky, ale použití daného tvarosloví. Použité materiály jsou poctivé, tradiční: autentická původní cihla, masivní dubové a ořechové dřevo, sklo, přiznané surové ocelové prvky, slinutá, pálená, neglazovaná ručně sypaná historická dlažba, sklo, len, vlna, litina atd. Vzor dlažby v hale bytu vychází z plnobarevného vzoru zachované dlažby na chodbách a podestách domu. Je abstrahován a převeden do černobílé formy. Téměř veškerý mobiliář je vyráběný na míru z masivního dubového a ořechového dřeva.
Důraz je kladen na zpracování detailu, kvalitu jeho zpracování, použité materiály. Nejde o efekt, nejde o design, vše vychází z podstaty. Obyčejné, ale kvalitní a krásné.
Technologické řešení vytápění, chlazení a vzduchotechniky odpovídá aktuálnímu standardu.
caraa.cz
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od caraa.cz