Polyfunkční dům, Brno-Sadová

Polyfunkční dům, Brno-Sadová
Adresa: Kociánka 261/16a, Sadová, Brno, Česká republika
Investor:STEMFIRE - Tomáš Mejzlík
Projekt:2016-21
Realizace:2020-22
Užitná plocha:1200 m2
Zastavěná plocha:924 m2
Plocha pozemku:2489 m2


Dodavatel: I. Vyškovská stavební společnost, s.r.o. - Michal Poul
Spolupráce: Miroslav Revaj / knesl kynčl architekti (ASŘ); Roman Seiter (SKŘ); Eva Velísková (PENB); Tomáš Pachl / Projekty PO (PBŘ); Jan Hlavatý (SIL); Karel Alexa (SLP); Leoš Válka / FourClima (VZT); Pavel Uradníček (ZTI); Filip Kupka (ÚT); Pavel Ferebauer (ROZ) František Havíř / Ateliér DPK (DOP)
Foto: Radek Brunecký, Alena Šromová
Řešené území novostavby bytového domu se nachází mezi ulicemi Kociánka, Jarmily Kurandové a Menšíkova v katastrálním území Sadová v Brně. Z jižní, východní i severní strany je pozemek obklopen nově vzniklou zástavbou bytových domů. Ze západní strany k pozemku přiléhá ulice Kociánka.
Pozemek je situován u autobusové zastávky ve středu nově se rozvíjející obytné zástavby bez jakékoliv veřejné vybavenosti. Proto je přízemí objektu navrženo pro obchody a služby, především pak pro menší plno sortimentní obchod – „sámošku“. Další dvě podlaží jsou vyčleněna pro 15 malometrážních bytů. Východní i západní fasáda v prvním nadzemním podlaží ustupují a vytváří tak prostor pro terasy bytů. Druhé nadzemní podlaží je jen nad částí prvního patra a střecha je tak částečně využita pro jižní terasy bytů, částečně stíněné pergolami. Obytné místnosti bytů jsou orientovány převážně na východ a západ, technické zázemí, schodiště a chodby jsou umístěny na severní straně objektu. Garáže s kapacitou 32 míst jsou umístěny v podzemní části objektu.
knesl kynčl architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od knesl kynčl architekti