Point Gallery Praha

Bar / Galerie

Point Gallery Praha
Spoluautor:XYZ project, Eisen.cz
Adresa: Betlémské náměstí 169/5a, Staré Město, Praha, Česká republika
Investor:Point Company s.r.o.
Projekt:2017
Realizace:2018
Užitná plocha:150 m2


Rekonstrukce interiéru přízemí domu, jenž je součástí areálu Betlémské kaple na Starém Městě. Objekt samotný pochází ze 14. století a je veden jako Národní kulturní památka.
Zadáním rekonstrukce bylo přeměnit stávající prostor pro fungování baru, galerie a přípravny pro výrobu menších jídel. Dispozice vychází z původní/ historické, tj. tři místnosti v přední části sloužící pro provoz baru a místnosti v zadní části dispozice, která byla přestavěna pro splnění požadavků na provoz kuchyně, toalet pro hosty, skladu a úklidové komory.
Rekonstrukce interiéru byl prováděna s maximálním citem a důrazem na zachování jeho historické hodnoty a genia loci. Interiér byl očištěn o novodobé příčky, zástěny, nepůvodní dlažby apod., zatímco všechny původní konstrukce byly zachovány - zejména dřevěný trámový strop v hlavní místnosti či všechny vertikální konstrukce včetně unikátního průlezu do vedlejší místnosti.
Hlavním materiálem pro rekonstrukci byl zvolen kov a tahokov, ze kterého je celý bar a stěnová konstrukce s policemi za barem, výplně nik nebo kryty radiátorů v zadní části dispozice. Ocelové konstrukce byli realizovány od Eisen.cz.
Celkovou atmosféru podtrhuje soubor nejrůznějších (programovatelných) světel v celém interiéru, včetně ručně dělaných světel v salonku (od XYZ project). Nábytek byl laděn do tmavé barvy, stejně jako již zmiňované kovové prvky. Celek vyzařuje harmonií mezi historickou a novodobou architekturou.
MDMA Architects
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od MDMA Architects David Lukas