Nail studio Anna Roko

Nail studio Anna Roko
Adresa: Anglická 530/8, Vinohrady, Praha, Česká republika
Realizace:červen 2019
Užitná plocha:40 m2


Majitelka beauty salonu Anna Roko Nails nás oslovila se zadáním vytvořit interiérový design pro novou pobočku její rozrůstající se značky. Hlavním požadavkem bylo, aby salon odrážel filozofii a styl její značky a během zkrášlovacích procedur aby pozitivně ovlivnil všechny smysly nejen klientů, ale i personálu.

Prostor, který jsme měli pro návrh k dispozici, se nachází v centru Prahy a vyniká nádhernými historickými stropy, prostorově a světelné je však výrazně omezen úzkým dlouhým půdorysem s jediným oknem na vstupní (kratší) straně místnosti.

Naším hlavním cílem bylo interiér opticky odlehčit. Chtěli jsme, aby výsledný efekt působil vzdušně, prosvětleně, minimalisticky, ale zároveň příjemně a naturálně. Dominantou salonu se stal mramorový bar. Za ním jsme na míru navrhli geometricky členěnou mramorovou stěnu s detaily z mosazných profilů. Mramorové pracovní desky manikérových stolků rámované mosaznými profily materiálově navazují na bar, ale v kombinaci s dřevěnou konstrukcí přinášejí do interiéru přirozeně útulnější a hřejivou atmosféru. Každý stolek má na vrchu polici s živými rostlinami, a kulaté zrcadlo, které přispívá k měkkému a příjemnému vzhledu. Minimalistickou čistotu a vzdušnost návrhu podporují poloprůhledné závěsy se skrytým osvětlením, které jednak oddělují jednotlivé funkce salonu, ale zároveň pocitově daný prostor zvětšují.

Historické klenby se nasvítily skrytými lineárními světly, čímž jsme zdůraznili jejich přirozenou zdobnost. Z trámů mezi klenbami jsme nepravidelně zavěsili velké zrcadlové žárovky, které jakoby levitují nad prostorem a zajímavě prostor odrážejí.

Součástí interiéru je množství živé zeleně, která nejen že pozitivně působí na psychiku návštěvníků a personálu ale přispívá také ke kvalitě vzduchu a doplňuje naturální atmosféru salonu.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Studio Identity Design Ltd