Lone Pine

Lone Pine
Tým:Eric Logan, Sam Ankeny
Interiér: Sarah Kennedy, Jaye Infanger and Pepe Lopez Design, Inc.
Adresa: Teton Village, USA
Realizace:2019


Fotograf: Matthew Millman
Lone Pine se nachází na úpatí pohoří Teton. Dům v nově vznikajícím resortu se může pyšnit otevřenými prostory a dech beroucími výhledy na okolní krajinu a přilehlé lyžařské středisko.
Architektura domu je inspirovaná stylem tradičního ranče. Jedná se o jednoduchý a kompaktní objem s čistými liniemi. Typickým rysem domu jsou ustoupené výřezy ve fasádě, které příjemně propojují venkovní prostředí s interiérem. Dům je obložený cedrovým dřevem, které je venku přirozeně tmavší a na vnitřních částech hladké a světlé.
Dům tvoří dvě hmoty spojené krčkem. Uspořádání hmot umožnilo vytvoření dvou venkovních dvorků. Jeden se nachází u vstupu a druhý na zahradě obklopené topoly. Velké střešní přesahy umožnily vytvoření krytých teras a balkonů, které elegantně prodlužují obývací část. Drobné mezery ve vnějším obložení balkonů vytváří příjemnou hru světla a stínu.
Materiálová paleta v interiéru je velice pestrá. Vnitřní obložení je z mahagonového dřeva, podlaha je z bílého dubu, stěny jsou hladce omítnuté a kolem krbu je štípaný kámen. Pozornost si zaslouží i vstupní dveře z oceli a kůže vyrobené na zakázku, dále zábradlí s výpletem z kůže a jemná ocelová zástěna na krbu.
Jedinečné prvky a pečlivě vybrané detaily vytvořily jemné propojení formy a funkce.
přeložila Jana Navrátilová
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od CLB Architects