Livesport

Nové kanceláře pro českou technologickou firmu

Livesport
Spolupráce:Marek Svoboda, Tomáš Krč
Projekt:2019
Realizace:2019
Užitná plocha:680 m2


Architekti (roze)hráli tužku, Livesport míří na titul!

Na hřišti kancelářské budovy Aspira se sešli fanoušci kvalitní architektury a poctivého sportovního výkonu. Rozhodli se uspořádat turnaj o nejlepší návrh nových tribun pracovního prostředí společnosti Livesport. V prvním kole se tak utkaly tři architektonické spolky o postup do ligy realizace. Zvítězila trojkombinace divácky atraktivního prostoru, funkční uspořádání pracovní arény a jasná filosofie zachycení pohybu v prostoru. Do spolupráce byli vyzváni jezdci stáje Reaktor.

Úvod, sestavy, hvizd podepsané smlouvy a jedem. Hned zpočátku byla nastavena strategie oddělení tréninkových kanceláří a sdíleného prostoru. Zatímco neutrální barevnost a takticky zvolené měkké povrchy vytvořily prostředí pro soustředěnou práci, běžecké dráhy a akustické hokejky vnesly do hry pohyb, svižnost a dynamiku. Důležité body si získal nápad volně umístit pohyblivé stoly v rohové prosklené kanceláři, ke kterým je možné dovést šťávu pomocí stahovacích kabelů.

Druhá půle utkání byla svižná. Pro uživatele s agresivním telefonováním tvůrci vymysleli několik vestavných boxů, kde je možné při hlasitém hovoru vše vyřídit během 5 minut na trestné lavici. Do ohniska byly umístěny tribuny, aby si programátorské týmy mohly vzít oddechový čas, načerpat síly a chvíli posedět na polstrovaných lavicích.

Nastavený čas. Vyšponované rozpočty. Očekávání fanoušků. S koncem roku a stěhováním nových talentů do prostoru se zvýšil tlak na dodavatele interiéru. Přes drobné modřiny a pár zaškobrtnutí obložili zaoblené boxíky plechem, dýhou a copilitem. Na poslední chvíli nalajnovali běžeckou dráhu, vyrovnali šajtle v podhledu. Ve finále vše dobře dopadlo, zvítězila spolupráce účastněných stran, zajímavé nápady všech účastníků a fair play.

Byla to parádní podívaná, konečné skóre vyvolalo v podlaze mexickou vlnu. Na hrací ploše zůstaly po aktérech jen šmouhy za copilitovým sklem, odrazy pohybu v plechovém obkladu, otisky na stole potištěném termochromatickou barvou. Klání zakončila jednoslovná odpověď celého realizačního týmu na otázku, zdali budou podobné výkony pokračovat při další příležitosti: "Ták určitěěě!"
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Studio Reaktor