Dům ve svahu

Dům ve svahu
Předchozí zkušenost
Po několika letech se nám ozval spokojený klient, se kterým jsme již navrhovali rekonstrukci bytu na Břevnově. Největším kreativcem byl právě on, když přišel s nápady jako postel na zdvižných pístech, masivní ocelová "Íčka" s pojízdnými svítidly či "cetrisová" kuchyně. Tentokrát bylo zadání o chlup větší a opět plné skvělých experimentů, které mají architekti rádi.

Dům ve svahu
Nejkrásnějším momentem celého pozemku je výhled na Loděnický potok se strání porostlou listnatými stromy. Svažitý pozemek umožnil dvoupatrový dům zasadit hmotově do terénu tak, aby byl přístupný z obou úrovní. Tvar domu je obdélníkový s šikmou střechou orientovanou hřeben po vrstevnici. Příjezdová cesta pod svahem je zakončena parkovacím přístřeškem pro 2 auta. K domu je z jižní části přistavena lehká terasa s grilovacím místem.

Dispozice
Příchodovou cestou se propleteme skrze gabiony ke vstupu do domu. Do interiéru vstupujeme uprostřed celkové dispozice. Každé patro disponuje ložnicí a koupelnou se zázemím. Jižní část domu je dvoupatrová s obytným prostorem, kuchyní, jídelnou a pracovnou. V horním podlaží je možné vystoupit na zahradu s bazénem. Široký vikýř umožňuje panoramatický výhled za galerie v patře.

Materiály
Při volbě materiálu jsme jen volně navazovali na přání klienta. Surová ocel, pohledový beton, "kleťák" na podlaze, kovářskou černí natřené "roxory". Vnější obklady jsou provedeny ze sibiřského modřínu, plechová střecha spolu s okenními rámy ladí v antracitové barvě.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
výkresy
betonář
15.11.21 09:22
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Studio Reaktor