KOBKA Č. 9

KOBKA Č. 9
Renovace kobek na pražské náplavce přitáhla velkou mediální pozornost. Po deseti letech dokončilo hlavní město Praha jejich revitalizaci a u Vltavy tak vznikl prostor, který může žít celoročním životem. Celkem ožilo dvacet kobek, a to jak na Rašínově, tak i na Hořejším nábřeží. Hlavním a nejvýraznějším prvkem kobek jsou velká kruhová okna, která fungují i jako vstupní dveře. Autorem tohoto konceptu je architekt Petr Janda.

I my měli možnost se na vybavení jedné z nich podílet. Prostory kobky č. 9 již 155 let využívá Pražská paroplavební společnost a tato dlouhá tradice nesměla skončit. Ze zásobovacího a skladového prostoru jsme v nově zrenovované kobce č. 9 navrhli expozice historie Paroplavby v Praze, ale i malou kavárnu, která může sloužit lidem čekajícím na jejich plavbu.

Expozice je tvořena magnetickými panely, je tak dostatečně flexibilní a je jednoduché ji udržovat zajímavou pro návštěvníky. Barevně je prostor Kobky č. 9 inspirován mědí – materiálem, který je nerozlučně spjatý s loděmi a lodní dopravou. My na měď navazujeme oranžovou barvou, která oživuje jinak minimalisticky řešený prostor kobky.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od VERA HAMPL ARCHITECTS s.r.o.