Kadeřnictví KLIER

Interiéry kadeřnického salónu COLOR LOUNGE BY KLIER

Kadeřnictví KLIER
Adresa: Roztylská 2321/19, Chodov, Praha, Česká republika
Investor:Frisör Klier
Realizace:2018
Užitná plocha:130 m2


Před nedávnem bylo slavnostně otveřeno nové křídlo OC Chodov v Praze. Tento object je zaměřen na luxusní obchody a butiky. Frisör Klier zde otevřel zcela novou pobočku, která definuje nový standard kadeřnických salónů a posunuje jej blíže k náročnější klientele.

Oproti běžným pobočkám je tato nová vyhotovena přímo na míru a důraz v ní je kladen nejen na kvalitní služby a špičkovou vlasovou kosmetiku od značek Paul Mitchel a Kérastase, ale také na design. Ten byl svěřen osvědčenému duu VRTIŠKA & ŽÁK.


Showroom na první pohled zaujme minimalistickým přístupem a jednoduchou barevností. Když ho míjíte, všimnete si černobílého prostoru s akcentem v podobě měděného pultu a polic. Při detailnějším pohledu pak zjistíte, že lineární vertikální prvky jsou ve skutečnosti řetízky, které jsou po celém obvodu salónu svěšeny ze stropu a vytváří tak dojem neustále pulzujícího místa.

Záměrem bylo postavit salon, který svým vzhledem bude zapadat do nově otevírané části obchodního centra. Salon, který nebude genderově vyhraněný, salon minimalistický, přesto útulný, salon, který bude splňovat trendy dnešní doby, kterým je otevřený a přehledný vstupní prostor, současně bude zachováno soukromí zákazníka. 


Organické stěny salonu jsou pokryté černými řetízky, které připomínají pramínky vlasů, pokud by se tyto řetízky spojily, měřily by dohromady 8 kilometrů! „Řetízky jsou přímou reminiscencí k vlasům, jakožto hlavního média, se kterým se zde pracuje. Celý prostor jsme navrhli v neutrálních tónech, aby nijak neovlivňoval barevné vnímání nových účesů i barev. Tomu jsme podřídili i tonalitu osvětlení. Jediným výraznějším akcentem v jinak černobílém prostoru je použití měděných prvků, jako jsou police, recepce, či kování u vestavných skříní. Pracovní plochy u recepce a kadeřnických míst jsou vyhotoveny v masivním dubovém dřevě, které je zateplujícím kontrastem k mědi a zároveň příjemným materiálem v rámci haptiky,“ říká designér Roman Vrtiška.

„Baví nás pracovat kreativně s obyčejnými věcmi i materiály. V případě Color Lounge jsme vsadili právě na řetízky. Ty se ve skutečnosti chovají opravdu jako vlasy. Jemný detail u kování posuvných skříní to jasně ukazuje. 

Když je totiž otvíráte, vzniká zde jakási ofina, nebo pěšinka. To jsou právě ony detaily, které jsou podle nás v celku velmi důležité,“ popisuje princip jejich tvorby druhý z dua – Vladimír Žák.

Nový salón Color Lounge by Klier byl otevřen při příležitosti výročí dvaceti let působení společnosti na českém trhu!

VRTIŠKA & ŽÁK
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od VRTIŠKA • ŽÁK