Interiéry showroomu RIM CZ

Interiéry showroomu RIM CZ
Adresa: Pernerova 42, Butterfly building, Karlín, Praha, Česká republika
Investor:RIM CZ
Projekt:2018
Realizace:2018
Užitná plocha:289 m2
Náklady:146 000 Euro


Na sklonku roku 2018 otevřel český výrobce kancelářského nábytku z Otrokovic svůj nový showroom v Praze. Design nových prostor svěřilo vedení firmy RIM CZ do rukou etablované dvojice VRTIŠKA & ŽÁK, kteří jej nekonvenčně ozdobili 314 kusy křížů z kancelářských židlí.
Showroom RIM CZ měl své předchozí místo na pražských Vinohradech. Pro změnu lokality se rozhodl z důvodů nedostatečné kapacity původních prostor a také kvůli jejich zastaralému charakteru. Společně s designéry si tedy vytipovali několik možných lokalit a objektů, z nichž nakonec vyhrál pražský Karlín a nová kancelářská budova Butterfly.
“Pro tento segment trhu je důležité odprezentovat výrobky v co nejlepší možné kvalitě. V původním showroomu nebyl dostatek místa na samotnou expozici a nábytek trpěl vysokou denzitou jednotlivých kusů. Proto jsme se při navrhování zaměřili na co největší otevření prostor, které jsme následně neofenzivně rozdělili lehkým závěsem, za kterým je schováno vše, co se netýká výstavní plochy.” Vysvětluje jeden z autorské dvojice, Vladimír Žák. “Zásadní pro nás bylo najít vhodnou koncepci, která podpoří produkty a zároveň bude autentickým a charakteristickým způsobem reflektovat zaměření firmy. Vhodné řešení jsme nalezli v instalaci podnoží kancelářských židlí, které jsme zavěsili pod strop a tím se nám podařilo docílit identické aplikace. Z tohoto organického podhledu jsme nakonec vytvořili jasnou dominantu prostor.” Doplňuje svého kolegu Roman Vrtiška.
Showroom situovali autoři do bílé barvy. Dle jejich slov tvoří bílá vhodné prostředí pro prezentaci vystavovaných kusů. “Abychom pevněji definovali rozhraní mezi expozicí a ostatními prostory, rozhodli jsme se kanceláře, a vedlejší přilehlé plochy, obložit dubovým dřevem a to jak podlahy, tak stěny. Docílili jsme příjemného kontrastního výsledku, který krásně funguje v obou případech. Bílý prostor dává vyniknout produktům, dřevo pak utváří teplý a přirozený dojem z prostor,” dodává k materiálově – barevnému řešení Vrtiška.
Celý interiér opravdu působí velice přirozeným dojmem a to i přes masivní využití bílé barvy, exponovaný strop s přiznanými rozvody instalací a velkým skleněným výkladcům.

Dvojí roli v tom jistě hraje i použití závěsu, který pocitově změkčuje a hlavně funguje jako flexibilní možnost jednoduchého dělení prostoru. Personál showroomu tak může libovolně uzavírat, či naopak otevírat směrem do showroomu, pracovní místa, kuchyňku, či přilehlé výstavní plochy. Vše jednoduše a rychle, podle libosti a potřeb.
“Showroomy mnohdy vyžadují nadměrnou míru flexibility v rámci jejich užívání a častých změn. Proto jsme vsadili na nejjednodušší možné řešení v rámci vynaložených nákladů a finálního užívání. Závěs vnukl prostoru mnohem éteričtější charakter, drapérie funguje jako “aviváž” prostor a také jako důležitý akustický element,” vtipně vystihuje závěs Vladimír Žák.
V kontrastu autoři pokračovali i v případě kuchyňského koutu, který je zapuštěn v nice, umístěné v bloku uvnitř dubového obkladu. Podle slov autorů má tento pult sloužit i jako degustační koutek a chtěli zde prý navodit vice intimní atmosféru. Proto ho navrhli v tmavé barvě, která moc pěkně kontrastuje se světlým dřevem v jeho okolí.
Na první pohled si při návštěvě také všimnete výrazných červených puntíků na podlaze. Ty jsou určeny pro prezentaci novinek v sortimentu a upoutávají na sebe vice pozornosti. Také kříže nad nimi jsou ve stejné barvě a vše potom působí promyšlenějším dojmem.
Sami autoři o výsledném interiéru tvrdí, že šlo o výjimečnou spolupráci, kde dostali od investora zcela volnou ruku. “Od první chvíle jsme s majiteli RIM CZ, Milanem Nagyem i Rudou Fukalem byli naladěni na stejnou notu. To je věc, které si víc a víc vážíme, jelikož právě vztah mezi investorem a designérem je klíčový pro kvalitní výsledek. V současný moment tak připravujeme i další společné projekty. Tentokráte ale půjde o kolekci nábytku a my se na ni již nyní hodně těšíme.” Dodal ke spolupráci Roman Vrtiška.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od VRTIŠKA • ŽÁK