Kabinet Umění

Kabinet Umění
Ukázat umělecké předměty s historií v moderním neotřelém interiéru bylo klientovým zadáním. Zaklenuté prostory v srdci centra Prahy se staly specifickým prostorem, showroomem a prodejnou umění.
Návrh pracuje s materiály, nerezovou ocel ohýbá do jemných křivek nebo ji používá jako stavebnici. Minimalistickou čistotu a vzdušnost podporuje všudypřítomné sklo. Interiér je hrou tvarů a optických klamů. Světlá podlaha přitáhne Vaše oči drobnými třpytivými částečkami a chypsi v královsky modré barvě, specifické pro tento návrh.
Nesourodé prostory historického objektu spojuje linie nerezových nábytků, technicistní stavebnice vytvořené na míru. Vstupní místnost je zaklenutá a po její obvod elegantně obíhá nerezový výstavní sokl. Dává prostor a neruší vystavené objekty, slouží jako dlouhé molo pro vytváření zátiší a kompozic uměleckých děl. Zachované niky vyplňují skleněné police nebo výstavní akvária. Nad vším se vznáší původní noblesní skleněný lustr.
Prostor v zadní části obchodu vychází z tematiky starých kabinetů s uměním. Nerezové boxy po obou stranách místnosti jsou vyloženy modrým sametem královský modré. Skleněné police se vznáší v prostorách boxů, jsou specificky kotvené a vytváří tak další ze série perfektně propracovaných detailů. Optický klam a skrytá pracovna se zázemím je ukrytá za velkoformátové zrcadlo, které zvětšuje a násobí vystavené umění.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Adéla Pečlová, Lenka Milerová