Ateliér pro šperkaře

Ateliér pro šperkaře
Spolupráce:Pavel Uličný, Mojmír Veselka
Realizace:02.2019


Návrh interiéru pro šperkaře byl výzvou v mnoha směrech. Propojení prostor dílny a showroomu v sobě ukrývá řešení ergonomie a výstavnictví. Důraz na materialitu, barevnost a struktury dal vzniknout ikonickému interiéru, který respektuje povahu a životní styl klienta. Ořechově hnědá, královská modrá a odstíny zlaté vycházejí z povahy šperků a dávají jim prostor ještě více vyniknout.
Specifická modrá podlaha se rozlévá skrz všechny prostory, propojuje je a vytváří opozitum k bílým stěnám. Ty slouží jako výstavní prostory pro klientovi oblíbené umělecké artefakty. Oblé fabiony vytváří dojem stropu, který pokračuje vysoko nad Vaši hlavu. Minimalistické řešení je dotažené do detailů a mezi podlahou a stěnami tak nejsou žádné předěly nebo lišty. Jakoby jste stály uprostřed vodní hladiny, ze které vyrůstá okolní prostor.
Tři prostory protíná “výrobní linka”, která se vznáší pár desítek centimetrů nad podlahou. Probíhá všemi prostory a mění svou funkci od kuchyně po zlatnické stoly. Zázemí ateliéru je elegantně vyřešeno přepažením vstupních prostor dřevěnou příčkou se šatní stěnou.
Klient má své oblíbené kusy nábytků, ty jsou zachovány a citlivě rekonstruovány. Soffa je pokryté hořčičnou sametovou látkou, která zve k posezení. Dřevěná komoda je přetvořena na výstavní arboretum. Dvířka jsou rozřezána a osezena na čela šuplíků, jemným stiskem je můžete otevřít a nahlédnout na poklady, které ukrývá.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Adéla Pečlová