Interiér sídla společnosti VAVRYS CZ

Interiér sídla společnosti VAVRYS CZ
Adresa: Uherskobrodská 983, Luhačovice, Česká republika
Investor:VAVRYS CZ s.r.o.
Realizace:2021
Náklady:78 000 000 CZK


Dodavatel interiéru: HEMA puls s.r.o.
Interiér sídla společnosti VAVRYS CZ v Luhačovicích řeší vnitřní prostory nové moderní administrativní budovy včetně prezentačního sálu a firemní vzorkové prodejny jednoho z největších tuzemských distributorů oblečení, obuvi a jízdních kol pro sport a volný čas.

Administrativní sídlo společnosti je dvoupodlažní objekt, v jehož přízemí jsou přes vstupní halu a recepci přístupné kancelářské prostory, zasedací místnost a zázemí zaměstnanců. Druhé podlaží je vyhrazeno prezentačnímu a před- váděcímu sálu a kancelářím vedení, marketingu, zasedací místnosti a zázemí.

Dispoziční uspořádání vychází z požadavků investora na zajištění kvalitního pracovního prostředí pro nerušenou práci jednotlivých týmů v oddělených kancelářích s dobrou akustickou pohodou a současně vytvoření společných prostor jídelny a venkovního atria pro neformální se setkávání zaměstnanců a klientů.

Materiálové řešení společných prostor reflektuje zaměření společnosti VAVRYS CZ na sport a pohyb v přírodě s požadavky současnosti na použití udržitelných a přírodních materiálů ve formě dřevěného obložení stěn modřínovými lamelami, využití vegetační stěny ve vstupních prostorách pro zlepšení mikroklimatu a použití syrových materiálů v podobě betonových skořepin pro recepci a hygienické zázemí.

Významnou vizuální identifikací objektu je schodiště se skleněnou stěnou oddělující schodiště od vstupní haly a komunikačních prostorů. Skleněná stěna s dichromatickým povrchem vytváří díky přístupu horního denního světla, neustále se měnící dynamický barevný efekt v závislosti na úhlu dopadajícího světla. Svým způsobem tak odráží dynamiku společnosti VAVRYS CZ, a současně proměnlivost a barevnost všech prezentovaných a nabízených sportovních produktů.

Vzhledem k velmi pestré paletě sportovního zboží je barevné řešení jednotlivých kanceláří záměrně utlumené, v kombinací bílé a odstínů šedé s jemným barevným akcentem na podlaze a mobiliáři. To vytváří klidné a příjemné pracovní prostředí. Kanceláře jsou různých velikostí pro pracovní týmy od 3 až do 8 zaměstnanců.

Pro společná jednání a prezentační akce slouží dvě zasedací místnosti. Osvětlení v hlavní zasedací místnosti je řešeno prostorovými stmívatelnými LED svítidly, které současně plní funkci designových prostorových prvků, podobně jako ve vstupní hale. Akustika zasedacích místností je řešena obkladem z dřevěných modřínových lamel, nebo obkladem z velkoplošných dřevovláknitých panelů Heradesign.

Prezentační sál navazuje materiálovým řešením na ostatní společné prostory firmy. Dřevěný obklad a přiznaná nosná konstrukce lepených vazníků, v kombinaci s tmavě šedými akustickými panely Heradesign na stěnách a stropu, dodává prostoru lehce industriální a nadčasový vzhled. Modřínové lamely na stěnách umožňují vystavení a prezentaci jak sportovních kol, tak obuvi a textilu.
Prostorové osvětlení, ozvučení sálu a dostatek denního světla je pak základem pro kvalitní prezentaci nových kolekcí zboží klientům.

Hygienické zázemí je řešeno kombinací keramické dlažby a obkladů v kontrastu zařizovacích předmětů designových sanitárních prvků z bílého pohledového betonu.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od DIMENSE architects