Interiér rodinného domu Ke Káčatům

Interiér rodinného domu Ke Káčatům
Spolupráce:Daniel Behro, Diana Bevelaquová
Adresa: Ke Káčatům, Jundrov, Brno, Česká republika
Projekt:2020
Realizace:2022
Užitná plocha:158 m2
Obestavěný prostor:426 m3


Hlavní dodavatel stavby: STEMFIRE s.r.o.
Dodavatel interiéru: TARGET DESIGN s.r.o., Princ parket s.r.o., ViVa - IN s.r.o.
Cílem projektu jsou stavební úpravy a návrh interiéru novostavby rodinného domu v řadové zástavbě na ulici Ke Káčatům. Koncepční řešení je navrženo pro pohodlný každodenní život mladého páru se dvěma dětmi. Zásadní je úprava dispozičního řešení v obou patrech. V přízemí se vytváří hra dvou odstínů dřevěného obkladu. Tmavé přírodní dřevo je použité v "boxech", které nese pokaždé jinou funkci. Mezi nimi plyne prostor běleného dřevěného obložení, který definuje plynulý průchod prostorem od vchodu až na zahradu. Zde se nachází terasa s markýzou. V druhém patře se klade důraz na netypické oblouky, které nahrazují ostré rohy ve stísněných prostorách. Celkové přeuspořádání příček slouží k vytvoření nové koupelny a optimalizaci původní koupelny a šatny.
V přízemí bylo docíleno jednolitého vzhledu nábytku, podlahy a obložení stěn. V předsíni je vytvořen box se šatní skříní a úložným prostorem, ke kterému je napojený botník s možností přisednutí. Zrušené zásuvné dveře vytváří větší zádveřní prostor, ze kterého je přístup do přízemní koupelny s pračkou, sušičkou, sprchovým koutem a záchodovou mísou. Zádveří je od zbytku přízemí oddělené mléčnými posuvnými dveřmi. Ze zádveří se vstupuje do otevřené místnosti, kde se nachází kuchyňský kout, obývací kout a jídelní stůl. Místnost je předělena televizním solitérem, který rozděluje prostor, ale opticky jej nezmenšuje. Podschodišťový prostor je podezděný a vytváří komoru pro uložení věcí nebo kuchyňských potřeb. Mezi schodišťovými rameny je vložený posuvný pracovní box, který se dá přesunout ke kuchyňskému koutu a využít jako rozšíření pracovní plochy. V jídelním prostoru se nachází zaoblený stůl. Obývací box s pohovkou, křeslem a konferenčním stolkem je obložen úložnými policemi a skříněmi pro knihy a od schodiště je oddělený průhledným policovým regálem s pracovní plochou.
Ve druhém nadzemním podlaží vede středem dispozice chodba, ze které se vstupuje do ostatních místností. Vlevo od schodiště jsou vstupy do dvou dětských pokojů. Zásadní je přeuspořádání příček a dispozice místností koupelny, šatny a WC. Prostor, který sprchový kout ubral šatně, je nahrazen v druhé koupelně, kde se vytváří oblé rohy pro pohodlný průchod mezi nábytkem. V dětské koupelně se nachází záchodová mísa, umyvadlo se skříňkou, zrcadlem a sprchový kout. V rodičovské prostornější koupelně je umístěna vana, záchodová mísa, prostorná skříň se dvěma umyvadly a zrcadlová skříňka. Ložnice je odlehčená od nábytku, je zde umístěná jen postel, šatní skříň a psací stůl s horními policemi.
studio AEIOU
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od studio AEIOU