Infinitus Plaza Shopping Arcade

Infinitus Plaza Shopping Arcade
Spolupráce:Satoshi Shashi, Yang Jingwen, Juan Liu, Matin Pfleger, Kai-Hui Tsao, Xuexin Duin, Nan Jiang
Adresa: Yuanjing Rd, Baiyun, Kanton, Čína
Projekt:2016
Realizace:2021
Užitná plocha:185643 m2
Plocha pozemku:45280 m2


Nákupní centrum Infinitus Plaza navržené ateliérem Zaha Hadid Architects představuje vstupní bránu do nové obchodní čtvrti Baiyun v čínském Kantonu. Projekt, který vznikl na místě bývalého letiště, tvoří dva různé objekty zastřešené atrii, která jsou na několika výškových úrovních vázjemně propojeny a ve výsledku připomínají nekonečnou smyčku. Projekt spojuje kancelářské plochy, výzkumná zařízení, laboratoře a vzdělávací centrum. Výsledné pracovní prostředí klade důraz na vzájemné propojení a flexibilní využití.
Architektonické tvarosloví vytváří řadu smyček, které podporují interakci mezi jednotlivých stavebními částmi a vymezují řadu venkovních prostor, které podporují pocit společenství. V propojujících mostech se nacházejí různé společné prostory včetně posilovny a tělocvičny, stejně jako restaurace, kavárna a odpočinkové prostory, zatímco na střeše jsou situovány zahrady a venkovní upravené plochy doplněné běžeckou dráhou a pěšími stezkami. Do projektu je zakomponována řada trvale udržitelných strategií a stavebních technologií, které mají snížit provozní náklady a emise uhlíku během životního cyklu stavby.
Optimalizace nosné konstrukce pomohla snížit množství použitého betonu. Zvýšil se také podíl recyklovaných materiálů, především oceli, skla, dřeva a sádrových prvků. Tepelné zisky ze slunečního záření byly sníženy pečlivým rozvržením venkovních teras, které se samy stíní, a fasádních stínicích panelů. Atria jsou navíc ochlazována soustavou ostřikovačů, které rozprašují vodu na střešní membránu z ETFE fólie, přičemž tento proces ovládá inteligentní systém řízení budovy.
ZHA
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Zaha Hadid Architects