Horské apartmá Klínovec

Horské apartmá Klínovec
Dřevěný srub či nejmodernější materiály kontrastující s krajinou? Nový developerský počin Klínovec Meadows, který vyrostl doslova "na zelené louce" na úpatí hory Klínovec v Krušných horách, se nevydal ani jednou z těchto cest. Řadové lyžařské apartmány působí naopak dojmem bydlení, které někdo vytrhnul z městské zástavby a posadil na temeno horského hřbetu.
O to palčivější se ukázala odpověď na zadání klienta, který si dva z nich vybral a rozhodl se je propojit v jeden celek: jak by takové apartmá mělo působit uvnitř? Investor toužil po místě, které by navozovalo horskou atmosféru a zároveň mělo ráz odlišný od jeho městského obydlí.
Jakmile poprvé spatřil borovicová prkna na podlahu, materiál dříve hojně používaný a v poslední době neprávem opomíjený, bylo rozhodnuto. Jejich nádherná kresba, to byla láska na první pohled. V dalším kroku bylo nutné vybrat správný materiál na nábytek - takový, který by nechal vyniknout bohatou barevnost podlahy. Volba padla na jasan, strukturou podobný borovici, mořený do světlého a tmavého tónu. Rustikální atmosféru pomáhají dotvářet jak v hlavní koupelně, tak v obytném prostoru velkoformátové desky travertinového kamenného obkladu.
V přízemí vznikl pánský klub kanadského stylu s tmavými obklady na stěnách, kterému dominuje masivní průhledový krb. Hned za ním dámská část společnosti najde pohodlí v dlouhé sedačce Rolf Benz. Druhou část vstupního podlaží zaujímá "selská kuchyně" oblečená do hávu ze světlého jasanu.
Nadzemní patro ovládla ložnice majitelů s prostorným budoárem - koupelnou a šatnou propojenými v jediný celek. I zde vévodí borovicová podlaha a kámen, jasan - tentokrát ve světlém provedení  - je nenásilně doplňuje. Nechybí samozřejmě hostovské pokoje s vlastním zázemím.
Věřím, že díky prostoru, který nám klient při návrhu poskytnul, vzniklo místo, kde se jeho majitel v čase sychravé vánice rád usadí do křesla a zahledí do rozpáleného krbu se sklenkou v ruce...
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od DESIGN by DONLIĆ