Horská chata Zadní Telnice

Horská chata Zadní Telnice
Dodavatel:Jaroslav Holinger
Adresa: parcela č. st. 118, 210/6, Zadní Telnice, Česká republika
Projekt:2018
Realizace:2018


Chata se dostala mezi nominované práce ve 4. ročníku České ceny za architekturu 2019.
Zadní Telnice v Krušných horách je vesnice s jedním z nejstarších lyžařských klubů v České republice. Je to rekreační oblast s horskými chatami. Novostavba využívá základové konstrukce původní budovy, která sa nacházela na stavební parcele. Tato skutečnost minimalizovala nutný objem zemních prací. V porovnání s původní zastavěnou plochou domu se novostavba rozrůstá na východ směrem k sousední chatce příbuzných majitele.
Na sedlové střeše se nacházejí dvě markýzy. Jižní část stíní terasu s velkým oknem orientovaným do údolí. Severní část chrání vstup před větrem a deštěm. Interiér chaty je otevřený do krovu. Centrem domu je obytný prostor s krbovými kamny, který je propojen s terasou. Dvě ložnice jsou odděleny od obytný části domu posuvnými dveřmi. Venkovní schodiště reaguje na sousední chatku příbuzných majitele na východní straně pozemku.
Novostavba je navržena jako lehká dřevěná konstrukce. Stavební technologie byla zvolena díky lehké dostupnosti materiálu a snadné přepravě, uskladnění a zpracování. Povrchové úpravy konstrukcí jsou z odolných materiálů. Střecha a fasáda jsou vyrobeny ze stejného materiálu - grafitových kovových plechů kombinovaných s jemně probarvovanými dřevěnými panely u vstupu a u terasy.
studio NEW WORK
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od NEW WORK