Hasičská zbrojnice Úsilné

Hasičská zbrojnice Úsilné
Investor:Obec Úsilné
Projekt:2016
Realizace:2019
Užitná plocha:155 m2
Obestavěný prostor:960 m3
Náklady:5 000 000 CZK


Nová hasičské zbrojnice je jedním z výsledků postupné realizace Architektonické koncepce, kterou jsme v roce 2012 pro Úsilné zpracovali a postupně naplňujeme její jednotlivé části. Začali jsme víceúčelovým hřištěm, pokračovali hasičárnou a připravujeme k realizaci stavby další. Pomalu ale jistě se Architektonická koncepce naplňuje. 
Nová hasičská zbrojnice stojí na kraji vsi vedle zbrojnice staré, která je více zázemím sportovců a dalších spolků než, že by kdy byla pravou hasičárnou, vždyť se do ní nevejde ani hasičská Avia natož Tatra 815! 
Hasičská zbrojnice slouží Sboru dobrovolných hasičů Úsilné. Hasiči jsou početný spolek s bohatou spolkovou činností. Potřebují tedy nejen garáž, dílnu, ale především velkou společenskou místnost, kde pořádají setkání, instalují dětské nafukovací hrady, výstavy a v mezičase parkují starou červenobílou Avii. 
Navrhli jsme stavbu, která svým měřítkem i vzhledem nebudí žádá očekávání a uvnitř skrývá velkorysé prostory garáže / sálu, menší spolkové místnosti, dílny a zázemí. Lapidární půdorys zbavený balastu. Režné betonové zdivo, netmelené spáry, hrubé švy a červená podlaha.
re:architekti
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
který balast?
Vojtěch Šrut
16.06.20 12:16
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od re: architekti