Dům se třemi byty

Dům se třemi byty
Jedná se o rekonstrukci rodinného domu v řadové zástavbě v Brně, v Husovicích. Původně přizemní dům s podkrovím byl navýšen o jedno nadzemní podlaží a vznikly tak tři samostatné bytové jednotky. Každému z bytu náleží jedno patro, přitom byty v 1. NP a ve 2.NP mají každý vlastní kus zahrady, přímo přístupný z hlavního obytného prostoru. Takové uspořádání umožňuje rodinné bydlení ve městě, což je hlavním konceptem rekonstrukce domu.
Dům na obdélném půdorysu se sedlovou střechou a vikýřem je jednoduchý svou barevností i hmotovým řešením. Přílišnou jednoduchost záměrně narušuje jen umístění oken na fasádách. V kontrastu se světlou fasádou, která je jemně doladěná žlutým odstínem dřevěných oken a obložením soklu v uliční linii, je pak tmavá falcovaná plechová střecha. V interiéru společných prostor je výrazná vzorovaná dlažba a linie kovového černého zábradlí schodiště.
Dispozičně dům navazuje na původní objekt, kdy zachovává umístění vstupu a hlavního komunikačního prostoru. Ze společné chodby, s úložným prostorem pod schody, je přístup do jednotlivých bytů. Byty mají vždy dva pokoje orientované do ulice, hygienické zázemí uprostřed dispozice a hlavní obytný prostor s kuchyní a jídelnou, který navazuje na zahradu, v podkrovním bytě jen pohledově.
IKA Brno
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ika.architekti