Dům cj_5 - bydlení v husté zástavbě

Haus cj_5

Dům cj_5 - bydlení v husté zástavbě
Adresa: Ketzergasse 344, Vídeň, Rakousko
Realizace:2014
Užitná plocha:170 m2
Plocha pozemku:170 m2
Rakouský ateliér Caramel se musel ve 23. vídeňském okrsku vypořádat s nesnadným zadáním, umístit rodinný dům na pozemek úzký pouhých pět metrů a dlouhý 35 metrů. Pozemek na jihozápadním předměstí Vídně disponoval unikátním koeficientem zastavění 1.0, což umožňuje kompletní zahuštění urbánní struktury. Dům cj_5 na Ketzergasse však zachovává střed parcely nezastavěný, aby zde mohlo vzniknout zatravněné atrium se vzrostlým bambusem a vodní plochou.
Západní a severní strany pozemku již byly zastavěny a na východní straně nemohlo z požárně bezpečnostních důvodů rovněž vzniknout žádné okno. Celý dům se tak svými okny obrací do atria a k obloze. Investor i architekt se při navrhování nechali volně inspirovat jachtami, kde se rovněž musí velice hospodárně pracovat s omezeným prostorem a integrovat zařizovací předměty přímo do hmoty domu.
Do rušné ulice se bílý objekt uzavírá vchodovými a garážovými dveřmi. Za tímto filtrem se nachází obytná část s kuchyní a jídelnou. Prostor stupňovitě přechází do horní klidové části s pracovnou a ložnicí. V nejodlehlejší části za atriem se nachází ateliér, který příležitostně slouží k ubytování návštěv.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Schovávaná na schodech...
šakal
19.10.20 09:21
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Caramel Architekten