Interiér kanceláří společnosti Doosan Bobcat

Interiér kanceláří společnosti Doosan Bobcat
Autor stavby:PM Group
Adresa: U Kodetky 1810, Dobříš, Česká republika
Investor:Doosan Bobcat EMEA s.r.o.
Realizace:2019
Užitná plocha:3370 m2
Náklady:15 000 000 CZK


Doosan Bobcat se zabývá výrobou nakladačů, bagrů a dalšího příslušenství pro stavební a zemědělskou techniku. Veškeré procesy od návrhu, přes výrobu, marketing, prodej a logistiku se odehrávají v Dobříši u Prahy. Projekt nové centrály EMEA měl být završením celého kampusu. Ten se skládá z výrobního závodu, inovačního a tréninkového centra. V centrále vznikly prostory pro administrativu, vedení společnosti a jednací prostory pro klienty.

Náš koncept vycházel z vytvoření kanceláří se silnou DNA společnosti. My i klient jsme chtěli vytvořit prostředí, které bude pro lidi příjemné a zároveň jasně identifikovatelné s odvětvím, kterým se Bobcat zabývá. Jedná se tedy o „surové“ prostředí stavebních strojů, kde se setkáváme s kamenem, betonem, kovem, dřevem a třeba i sněhem.

Mimo praktické open space kanceláře jsme vytvořili netradiční jednací prostředí, které si člověk volí podle aktuální nálady. Největší výzvou bylo tematicky ztvárnit zasedací místnosti dle odvětví, kterými se stroje zabývají. Máme zde například lesnictví, dopravní stavitelství, zemědělství, stavebnictví a zahradnictví. Dále jsme chtěli do interiéru integrovat vlastní části strojů v netradičním pojetí. Vznikla lžíce od rypadla jako umyvadlo, pásy od stroje a lžíce jako sezení na recepci.

Při návrhu se kladl veliký důraz na kvalitu vnitřního prostředí. Možná i proto interiér získal první místo v soutěži Art of space v kategorii Zdravé prostředí a udržitelnost. Vítězství je souhrou několika aspektů. Určitě je to ergonomie zvoleného mobiliáře. Bobcat dopřál svým zaměstnancům výškově polohovatelné stoly a kvalitní židle. Nebylo potřeba u kanceláří vedení jít do vyšších standardů. Prostor je demokratický v tom, že poskytuje všem stejně kvalitní pracovní podmínky. Dalším aspektem byla akustika prostředí. Přesto, že se jedná o open space, rozčlenili jsme ho na menší celky. Díky interiérové zeleni a různým akustickým opatřením jsme účinně snížili hluk.
I v akustickém řešení se dá najít rozumný kompromis mezi účinností a designem. Zde bylo největší výzvou vyřešit akustiku v prostoru relaxu se skleněnou střechou. Zavěšené akustické prvky tady vytváří zjednodušené „mraky“ na obloze. Velkou roli ve vnitřním prostředí hraje také kvalita vzduchu. Budova sice nemá otvíravá okna, ale disponuje kvalitní vzduchotechnikou zajišťující rovnoměrné proudění dobře zvlhčeného vzduchu. A posledním z důležitých bodů je osvětlení, které je v celém prostoru optimální a plní všechny normy.
Červený klobouk ateliér
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Červený klobouk ateliér