Diskuzní studio Českého rozhlasu Vltava

Diskuzní studio Českého rozhlasu Vltava
Adresa: Římská 385/13, Vinohrady, Praha, Česká republika
Investor:Český rozhlas Vltava
Projekt:2020-21
Realizace:2021


Spolupráce na studii: Veronika Tichá
Projekt a realizace světelné stěny: WD Lux s.r.o.
Interiérová proměna vysílacího studia Českého rozhlasu Vltava byla podnícena přáním o osvěžení celkového vizuálu, který by vypadal dobře také na plánovaných kamerových záběrech ze studia.
Studio je součástí rozhlasového komplexu v Římské ulici na pražských Vinohradech, který byl postaven v letech 1998–2000 podle návrhu architektonického studia A.D.N.S. Od té doby neprošel zásadní stavební úpravou.
Cílem interiérové proměny bylo vytvořit adekvátní pozadí pro rozhlasové rozhovory či přenášené koncerty při dobré akustice prostoru. Výchozí myšlenka neutrálního a spíše intimního prostředí byla záhy rozšířena o ideu snadné proměny atmosféry studia tak, aby odpovídala náladám jednotlivých pořadů. V době postupující digitalizace tak vznikla myšlenka světelné stěny z LED pásků, pro kterou lze naprogramovat mnoho světelných motivů – statických i dynamických, jedno či více barevných, s nápisy i jinou libovolnou grafikou. Řešení, které umožňuje budoucí rozvoj dle aktuálních potřeb studia.
Bez rozsvícení světelné stěny je interiér laděný do neutrální tmavě šedé barevnosti. Studio je obloženo dřevěnými perforovanými panely z překližky mořenými do světle šedé. Vyřezávaný jednoduchý opakující se geometrický motiv umožňuje napojení panelů téměř bez viditelné spáry. Pod dřevěnými panely je podložena černá síťovina, která překrývá různorodé akustické stěnové panely, nezbytné pro správné fungování nahrávacího studia. Obložení končí u podlahy i stropu detailem negativní spáry. Na podlaze je položen nový černý koberec. Součástí návrhu byl také nový vysílací diskusní stůl. Dvouúrovňová deska ve tvaru pravidelného pětiúhelníku je vyrobena z černě mořené překližky se zafrézovaným měkkým pásem černého přírodního linolea pro tlumení úderů. Atypicky tvarovaná podnož je schránkou pro napojení a rozvedení kabelů všech potřebných zařízení. Studio bylo po celém obvodu doplněno o konzoli pod stropem sloužící pro rozmístění reflektorů, reproduktorů a kamer.
Skupina
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Skupina