Byt Waltrovka

Byt Waltrovka
Spoluautor: Lukáš Juřina
Projekt:12/2017
Realizace:12/2019


Truhlářské atypy: Kapa nábytek
Podlaha: Barkotex
Jako u většiny developerských projektů, pro které navrhujeme interiér, i zde bylo prvotním zadáním inves- tora změnit dispozici bytu tak, aby lépe vyhovoval jeho nárokům.
Investorem byl mladý pár, výhledově se dvěma dětmi, dnes ještě bez dětí, za to s malým a velmi živým pejskem.
Na přání investora jsme striktně oddělili denní a noční část bytu. Ložnicová část byla rozšířena a koncipována jako uzavřená skladba průchozí šatny, malé koupelny a ložnice samotné. Dva dětské pokoje doplněné hlavní koupelnou dostaly novou proporci.
Naopak denní část jsme propojili v jeden velký společenský celek oddělený od vstupní chodby pouze rámovými prosklenými dveřmi. Záliv s kuchyňskou sestavou a pultem obráceným k jídelnímu stolu vytvořil zároveň “záda” pro elektrické piano – velkou zálibu paní domu.
Barevné a materiálové vyznění je být spíše chladné, kontrastní, s důrazem na materiály jako je pohledový beton a kov, dřevo v tmavé, až černé barvě. Vyvažuje tak teplý odstín podlahy, která se jako jedna řeka prolíná celý interiérem a působí jako prostorově jednotící a spojující prvek. Doplňkovým materiálem je zvoleno dřevo v příjemně teplém odstínu, s jemnou, ale zřetelnou strukturou, podobné barevnosti podlaze.
Doplňky v podobě kožených poutek pro otvírání skříní a výsuvů, jednoduchých, většinou skleněných svítidel, ale i kovových rámových dveří s prosklením dodaly interiéru nádech jemného industriálu s barevným laděním přesně podle přání klienta.
V neposlední řadě vše zjemňují šedé tóny textilií, koberců, záclon, závěsů, ale i povlečení manželské postele.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od DMAE Architects