Byt Slezská

Byt Slezská
Investor:Viktor & Petra Hanzlík
Projekt:2018-19
Realizace:2020
Užitná plocha:142 m2


Dodavatelé stavby: GIGA-Line, INTER PRO CZ
Cementové stěrky: Different Design | Pavel Trousil
Kamenné obklady: JEŽ kamenictví
Sound system: Jiří Palan |Top Hifi Europe
Mladý pár, který si byt v klidné části pražských Vinohrad pořídil, se obrátil na architektky ze studia Formafatal s přáním vytvoření elegantního a sofistikovaného interiéru v eklektickém duchu. Majitelé si nepřáli příliš zasahovat do změn dispozičního uspořádání bytu, ovšem částečná rekonstrukce, po vyhodnocení architektů, byla nezbytná.

Krásný prostorný a prosvětlený byt se pyšní vysokými žebrovými stropy, původními obložkovými dveřmi a špaletovými okny. Všechny tyto původní prvky byly repasovány a v bytě zachovány.

Majitelé bytu měli ve své sbírce umělecká díla, obrazy od Martina Krajce a Tadeáše Kotrby, která se stala vodítkem pro výběr barevnosti celého bytu a vybavení. Zvolená barevnost interiéru podtrhuje a zvýrazňuje tato umělecká díla, barvy z obrazů se postupně rozpouštějí v interiéru a jsou doplněny o další kvalitní materiály, jako např. ořechové dřevo, mramor či onyx.

Dalším z požadavků investorů byla funkčnost, pohodlnost a praktičnost interiéru, vysoká kvalita provedení všech stavebních úprav i na míru vyrobeného mobiliáře, nebo dostatek úložných prostor. Vedle toho záliba v kvalitní současný design a přání zachování lehkosti celého prostoru.

Tyto všechny požadavky se podařilo skloubit a pro podpoření vzdušnosti a průhledů se architektky pustily do probourání části nosné stěny, kde zvětšily stavební otvor mezi hlavní obytnou částí a pracovnou. V obložce tohoto portálu je navíc osazené promítací plátno a obyvací pokoj se proměňuje v domácí kino.

Pro velké množství knih, kteří majitelé chtěli umístit v knihovnách navrhly architektky velký úložný regál přes celou stěnu. Tato velkorysá knihovna je dominantou celé pracovny a příjemnou kulisou při pohledu z obyvacího pokoje.

Pastelově zelené a šedé tóny domunují velkým plochám celého bytu a v kontrastu s tmavou dřevěnou podlahou, probarvenou ornamentální cementovou dlažbou a výrazně barevným nábytkem vytváří odvážný, ale zároveň elegantní interiér. Zvolený samet na polstrovaném nábytku tuto eleganci ještě podtrhuje.

Důležitou roli v návrhu interiéru hrálo opět nasvícení celého prostoru, které tvoří jednak celá řada akcentového a nepřímého osvětlení, ale také pečlivý výběr stropních a stojacích svítidel od renomovaných světových výrobců.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od formafatal