Byt policistky

Byt policistky
Pod omítkou betonový strop, pod parketami černočerný asfalt, který teď místy stoupá ke stropu a dotýká se jej. A k černýmu zlatu trochu toho opravdovýho!

Malý dvoupokojový byt v bezprostřední blízkosti frekventovaného okruhu kolem centra Olomouce, přesto s klidným výhledem do zeleně, je součástí šestipatrového panelového bytového domu ze šedesátých let.
Byt je orientován na jižní fasádu a má jednoduché půdorysné členění na dva obytné pokoje, mezi které je vsazeno hygienické jádro.
Již při první prohlídce jsme objevili kvality tohohle bytu, co se následně projevilo do takové míry, že bylo potřebné značně nahradit jenom centrální hygienické jádro. Původní členění na WC, koupelnu a kuchyň bylo sloučeno do společné prostornější dispozice koupelny, která je pro jednoho uživatele komfortnější a kuchyňská linka je nově orientována do obývacího pokoje s místem pro stolování. Koupelna je následně ergonomicky tvarovaná dle činností, které vní probíhají a daností panelové výstavby. Tím jsme taky do koupelny mohli přivést více přirozeného světla, které pak přes prosklení pod stropem dopadá až ke vstupu bytu, který byl původně bez přirozeného světla.
Výsledek proto působí striktně a jednoduše.
Záměr oddělit původní a nové se výborně shoduje s požadavky klientky, na menší "dvoupokojáč" s prostornější koupelnou v dominantní černé barvě.
Během samotné rekonstrukce se podařilo odkrýt betonový panelový strop a smrkové parkety, které obytným pokojům přidali pohledovou teplotu. Původní kvality bytu dotvářejí terrazzové parapety, litinové radiátory nebo přiznané rozvody instalací.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
dispozice+povrchy
Martin Šťastný
16.05.23 03:27
ad dispozice+povrchy
Ondřej Spusta
16.05.23 06:51
Ad stoupa čka
Martin Šťastný
17.05.23 07:14
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od MASPARTI