Banh Mi Makers

Banh Mi Makers
Adresa: Letenské náměstí 749/5, Letná, Praha, Česká republika
Projekt:2019
Realizace:2019
Užitná plocha:200 m2


Na pražském Letenském náměstí, které vzniklo v roce 1912, navrhl architekt Kryštof Blažek, studio minio, interiér nové pobočky Banh Mi Makers. Restaurace se nachází v parteru rohové budovy s výraznou bosáží, interiér je vidět z náměstí i Veletržní ulice skrze vysoká štíhlá zaoblená okna. Vstup je z nároží, vnitřní prostor je vzdušný a prosvětlený, stropy jsou 4,5 m vysoké.
Interiér restaurace je záměrně světlý a jednoduchý, stěny jsou opticky děleny podélným pásem ve svěží nazelenalé barvě. Lesklý keramický obklad zároveň slouží jako ochrana proti mechanickému odírání zdiva. Stropy mají zemitou šedivo-hnědou výmlabu, na podlaze je položena světle šedá dlažba, stěny mají vzhled běleného betonu.
Nábytek je z masivu borovice, dřevo je bělené a povrch lehce drásaný. Jsou využity i kovové prvky, jako například některé podnoží stolů či závěsy na květináče, s povrchovou úpravou v práškové vypalované barvě v teplém šedém odstínu. Židle jsou z ohýbané překližky s kovovou konstrukcí. Sezení pro hosty je funkčně členěno, využívají se nízké i vysoké stoly, podél několika oken je podélný pult, ve vstupní místnosti je dlouhý komunitní stůl s barovými židlemi, naproti kruhový stůl, u dětského koutku jsou dva delší stoly a přisazené dřevěné lavice.
Prostor osvětlují série závěsných lampionů ve hřejivě okrovém tónu, ve vstupním prostoru ze stropu visí shluk malých skleněných lustrů a světelnou atmosféru doplňují nástenné žárovky se zlatým vrchlíkem.
Restaurace Banh Mi Makers na Letenském náměstí je prostorová, materiálová, barevná a světelná kompozice od studia minio.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od minio